Balkon lub taras to doskonałe miejsce na różnego rodzaju rozrywki lub po prostu do spędzenia czasu i relaksu, gdy jest ładna pogoda.

Jednak kiedy nadchodzi jesień i zaczyna się robić zimno, zazwyczaj porzucamy przebywanie na świeżym powietrzu na rzecz przytulnego ciepła w domu.

Kiedy jednak chcemy posiedzieć na zewnątrz, na świeżym powietrzu, a schronienie nie wchodzi w grę, musimy znaleźć takie rozwiązania, które będą przeciwdziałać niskim temperaturom otoczenia i zapewnią odpowiedni i przyjemny klimat.

Gazowy parasol grzewczy może pomóc wydłużyć czas, który spędzamy na zewnątrz, zapewnić ogrzewanie podczas dni pracy lub wieczornych imprez, a także przedłużyć sezon na świeżym powietrzu o miesiąc lub więcej, w zależności od warunków atmosferycznych. To dobra opcja nie tylko w ogrodach i balkonach, ale także w restauracyjnych ogródkach, bo parasole grzewcze to coraz częstszy zakup właścicieli barów i restauracji.

Co to jest parasol grzewczy?

Parasol grzewczy jest urządzeniem, które wytwarza ciepło i emituje je w celu ogrzania otoczenia poprzez gazowy lub elektryczny system spalania. W obu przypadkach jest to jednostkowy system grzewczy, który służy do ogrzewania otoczenia. Ciepło wytwarzane przez ogrzewacz jest odczuwalne niemalże natychmiast od włączenia urządzenia, a dodatkowym walorem jest roztaczające niepowtarzalną aurę połyskujące światło.

Oprócz podstawowej funkcji, którą mają spełniać, a więc do zapewnienia ciepła, tego typu grzejniki są doskonałym elementem dekoracyjnym i dodają pewnej atmosfery i estetyki do przestrzeni restauracyjnych ogródków, przydomowych ogrodów, tarasów przy salach weselnych lub innych podobnych obiektów.

Dodatkowymi atutami gazowych parasoli grzewczych są ich mobilność, łatwość w montażu (wystarczy ustawić ogrzewacz i podpiąć do niego butlę z gazem), a także możliwość cieszenia się widokiem płomienia, który, zamknięty jednak za szklaną szybą sprawia, że przebywanie w pobliżu parasola grzewczego nie przynosi uczucia dyskomfortu.

Jak działają parasole grzewcze?

Sposób działania parasoli grzewczy jest bardzo prosty: tego typu grzejniki wytwarzają ciepło poprzez spalanie paliwa, takiego jak gaz ziemny, propan, butan.

Ciepło jest intensyfikowane przez konstrukcję grzejnika i ogrzewa przestrzeń pod i wokół niego. W przeciwieństwie do grzejnika, który wykorzystuje wentylator do nadmuchu gorącego powietrza, grzejnik balkonowy działa bardziej jak słońce i wytwarza ciepło promieniowe.

Metoda ta właśnie dlatego tak doskonale sprawdza się  w przypadku przestrzeni zewnętrznych, ponieważ ciepło jest utrzymywane w jednym miejscu. Dzięki temu każdy, kto znajdzie się w odległości nawet kilku metrów od niego, poczuje jego intensywność. Najmocniejsze z parasoli grzewczych mają zasięg nawet do 25 metrów kwadratowych. 

Parasol grzewczy na balkonie?

Mieszkasz w bloku? Gazowy parasol grzewczy to doskonała opcja dogrzewania się wieczorową porą również na balkonie. Nie musisz martwić się o kwestie bezpieczeństwa, ponieważ ogrzewacze gazowe są bezpieczne w użytkowaniu: posiadają zabezpieczenie przed wyciekiem gazu oraz posiadają normy bezpieczeństwa CE.

Aby przedłużyć żywotność grzejnika i nie doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, warto pamiętać jednak o tym, by nie pozostawiać urządzenia na balkonie, kiedy nie jest ono używane. Czynniki atmosferyczne wpływają niekorzystnie na pracę urządzenia i ich długotrwałe działanie może spowodować złe funkcjonowanie lub szybsze zużycie parasola grzewczego. Jeśli myślimy o zakupie gazowego parasolu grzewczego, powinniśmy pamiętać o regularnej wymianie butli gazowej. Wielkość butli będzie się różniła zależności od rodzaju i wielkości ogrzewacza.

gazowy parasol grzewczy

Wybierz parasol grzewczy na miarę Twoich potrzeb

Wybór dostępnych na rynku ogrzewaczy jest bardzo duży i przed takim zakupem pod uwagę powinniśmy wziąć takie kryteria jak moc, rodzaj zasilania, wymiary, a także wygląd. 

Jeżeli posiadamy duży taras i ogród, duże urządzenie nie będzie problemem, jednak w sytuacji gdy chcemy ogrzać się na małym balkonie lub werandzie, gabaryty mają już duże znaczenie.