Są to produkty stworzone dla zawodowych sportowców oraz dla kulturystów. Wspomagają one pracę mięsni i znacznie wpływają na ich rozrost. Gainery składają się najczęściej w większości z węglowodanów, jednak często możemy również trafić na gainer, który jest ‘’wymieszany’’ z białkami. Takie typy gainerów są tworzone 35% na 55% i zazwyczaj większy procent stanowią węglowodany. Bez nich nie może się bowiem odbyć rozrost naszych mięśni. Dzięki dokonaniu odpowiedniego wyboru, będziemy mogli w dość krótkim czasie zauważyć postępy w wykonywaniu ćwiczeń i zyskiwaniu coraz większej siły. Gainery w swoim składzie zawierają również wiele różnych witamin, glutamin, BCAA i innych aminokwasów. Są one więc bardzo potrzebne wszystkim sportowcom oraz kulturystom, którzy skupiają się na rozroście i wzmocnieniu swoich mięśni.

Kiedy warto sięgnąć po gainery

Jeżeli dopiero chcemy zacząć budować swoją masę mięśniową, najbardziej nada się gainer byśmy mogli osiągnąć swój cel. Później możemy dołożyć do gainerów odżywki zawierające białka. Stosowanie gainerów pozwoli nam szybko na rozrost mięśni. Budowa masy mięśniowej staje się łatwiejsza dzięki regularnemu zażywaniu gainerów. Ważne jest jednak, by nie poprzestawać jedynie na pigułkach, kapsułkach lub proszkach. Kluczową sprawą w budowaniu masy mięśniowej są intensywne treningi oraz odpowiednio dopasowana dieta do naszych potrzeb. Musimy pamiętać o tym, że wszelkie odżywki, suplementy czy właśnie gainery, są jedynie dodatkiem do diety. Stanowią one jej uzupełnienie. W pożywieniu bowiem nie znajdziemy odpowiedniej ilości białek ani innych ważnych substancji, które niezbędne są dla każdego bywalca siłowni.

Gainery – gdzie je zakupić?

Ostatnimi czasy wszelkie preparaty dla wzmocnienia naszych mięśni zostały bardzo spopularyzowane. Dlatego też możemy zakupić je w wielu różnych miejscach. Większość galerii handlowych zaopatrzona jest w sklepy, w których oferowane są wszelkiego rodzaju odżywki, suplementy oraz gainery. Dodatkowo, na siłowniach lub w sklepach sportowych również możemy spotkać dość z dość szerokim wyborem jeżeli chodzi o wszelkie odżywki. Istnieje także możliwość zakupienia gainerów przez Internet. Wiele jest bowiem stron, na których możemy wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj gaineru. Trzeba jedynie dopasować produkt do naszych predyspozycji, diety oraz typu treningów, które wykonujemy.

Węglowodany, białka i reszta składników

Gainery są bogate w różne substancje. Jest to konieczne do utrzymania odpowiedniego poziomu podczas rozbudowy naszych mięśni i wzmacniania ich. Największą zawartość stanowią węglowodany. Bez nich nie odbędzie się bowiem proces rozrostu naszych mięśni. Białko stanowi niekiedy tylko 10% całego preparatu, jednak możemy zakupić produkt, który będzie posiadał aż 35% zawartości białka. wszystko zależy od tego, jakie jest nasze zapotrzebowanie na wszystkie te substancje. Dodatkowo możemy spotkać w składzie witaminy, glutaminy, BCAA oaz inne aminokwasy.