W czasie całodniowego korzystania z lokali użytkowych, w tym biur oraz domów dość często używa się dywanów. Mimo tego, że zwykle nie chodzi się po nich w utytłanym obuwiu, ich czystość może pozostawiać wiele do życzenia.

Rozwiązaniem jest pranie dywanów.W przypadku biur sprawa czystości dywanów może być o wiele prostsza, niż w przypadku mieszkań. Dywany w biurach zwykle są tylko zakurzone lub odrobinę przybrudzone, zaś długo użytkowane dywany domowe mogą być pokryte różnymi rodzajami zabrudzeń:

  • drobinkami jedzenia dywwa
  • sierścią kotów
  • rozlanymi płynami do konserwacji i czyszczenia powierzchni

Kiedy nasze dywany przestają być kolorowe, a ich zapach oraz ułożenie włosia mocno odbiegają od tego co widzieliśmy podczas kupna warto rozważyć profesjonalne pranie dywanów. Wyspecjalizowane maszyny, które zostały wiele razy sprawdzone, usuną zabrudzenia efektywnie i na długo. Zamiast męczyć się z samodzielnym procesem czyszczenia dywanu lepiej sięgnąć po usługi firm, które trudnią się pranie dywanów. Przeciętnie proces ten następuje w kilku fazach. Pierwszą z nich jest rozpuszczenie brudów specjalnymi preparatami, następną fazą jest wypłukanie ich i odsączanie wody od powierzchni czyszczonego dywanu, tak by ten nie zmienił swojego kształtu, faktury, nie mógł zacząć gnić i po prostu się niszczyć. Używanie myjek pod ciśnieniem znacznie ułatwi doczyszczenie runa i ułożenie go w jedną wskazaną stronę i zwróci dywanowi utraconą świeżość. Pranie dywanów umożliwia również naniesienie zaufanych detergentów, które pozwolą na dłużej utrzymać czystość. Zawsze możemy skusić się także na wykładziny sztuczna trawa, które są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.