Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą wykonania, wysokiej jakości materiałami, produktami z nadrukami zwierząt i roślin. Jeżeli zależy nam na stworzeniu wnętrza w takim klimacie koniecznie powinniśmy zaopatrzyć nasze mieszkanie w produkty wykonane z surowego drewna – ramki, świeczniki, podstawki pod kubki, doniczki itd. Dzięki takim przedmiotom nasze wnętrze nabierze świeżego i naturalnego charakteru. Surowe drewno dzięki swoim niejednolitym wzorom i naturalnemu kolorowi a także dzięki nierównej fakturze powoduje w każdym człowieku melancholię za przyrodą i w łagodny sposób pozwala się odprężyć i pozbyć stresów dnia codziennego. Otaczanie się naturalnymi przedmiotami wprawia w dobry nastrój i pomaga w pozbyciu się stresów, być może właśnie dlatego styl skandynawski jest obecnie taki popularny.

styl skandynawski

W tworzeniu wnętrz w stylu skandynawskim dużą rolę odgrywają przedmioty tworzone ręcznie. Dzięki temu, że przechodzą przez ludzkie ręce są niepowtarzalne i wyjątkowe. Ręcznie malowana poduszka dekoracyjna handmade nada każdej kanapie niepowtarzalny wygląd i prawdopodobnie każdy znajomy będzie miał ochotę ją dotknąć i dowiedzieć się gdzie kupiliśmy taki niepowtarzalny dodatek. By nadać wnętrzu prawdziwie skandynawski styl warto zainwestować w dodatki z nadrukami zwierzęcymi i roślinnymi. Poduszka z nadrukowanym jeleniem, jeżem czy łosiem,  Do tego zestaw kolorowych, puchatych poduszek i miękki koc i nagle nasza kanapa nieomal zaprasza do tego by na niej usiąść i odpocząć. Docenią takie wnętrza zwłaszcza wielbiciele długich wieczorów spędzanych na kanapie z książką lub filmem oraz ci którzy bardzo chętnie zapraszają do siebie w odwiedziny znajomych, przyjaciół i rodzinę.

Do popularnych w tym stylu dodatków należą również wszelkie pudełka i kosze, które służą przechowywaniu przedmiotów i różnych bibelotów. Sprawdzają się one doskonale jako dekoracja w małym mieszkaniu, jednak nieocenioną pomocą są dla wszystkich tych którzy mieszkają w małych mieszkaniach i wciąż poszukują sprytnych pomysłów na przechowywanie swoich rzeczy.

skandynawskie wnętrze

Dla kogo?

Styl skandynawski doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie porządek i harmonię wnętrza. Z uwagi na jasne barwy jakie królują w pomieszczeniach i surowe, naturalne dodatki, każdy wielbiciel porządku i odkładania wszystkiego na miejsce będzie zachwycony pomysłowością z jaką Szwedzi tworzą swoje praktyczne dodatki i meble. Dzięki umieszczaniu produktów w pudełkach, możemy maksymalnie zużytkować wolną przestrzeń szafki, jednocześnie mamy pewność, że nawet w przypadku lekkiego bałaganu w pudełku nikt nie zauważy naszego artystycznego chaosu.

Dobre sklepy

Sklepy, które oferują ciekawe i oryginalne produkty z pewnością warte są naszej uwagi. Jeżeli widzimy w sklepie towar, który można dostać w hipermarkecie – nie kupujmy go. Sklepy oferujące produkty handmade powinny charakteryzować się wysokim poziomem oryginalności i indywidualności, które prezentuje sklep Nowak Meble.