Wybór odpowiedniego łózka rehabilitacyjnego dla osoby leżącej to kluczowy krok wpływający na jej komfort i dający wsparcie w utrzymaniu kondycji, a nawet powrocie do zdrowia.

Wybór łóżek jest ogromny, jednak w trosce o zdrowie, warto postawić na modele, jak najbardziej wspierające codzienne funkcjonowanie chorego i będące dla niego ułatwieniem, a nie dodatkową przeszkodą. Z myślą o wymagających Pacjentach, ceniących komfort i wysoką jakość dziś dostępna jest coraz szersza oferta elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych.

Zalety elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego

– szeroki zakres regulacji wysokości całkowitej lub częściowej (oparcie,  podnóżek, szczyt głowy, szczyt stóp),

– dzięki elektrycznej regulacji, płynne przejścia z pozycji leżącej do półsiedzącej lub siedzącej,

– rozdzielenie łóżka na anatomiczne strefy: sekcję oparcia, sekcję lędźwiową, sekcję ud i podudzi, co dodatkowo zwiększa komfort i swobodę Pacjenta,

sterowana na pilocie funkcja blokady, zabezpieczająca poszczególne ustawienia łóżka przed nagłym i mimowolnym przemieszczaniem się np. pod wpływem wagi Pacjenta,

– wytrzymały i ergonomiczny wysięgnik umożliwiający Pacjentowi samodzielność podczas podnoszenia się lub zmiany pozycji,

– wysokiej jakości materiały użyte do produkcji łóżka, cechujące się wytrzymałością i odpornością,

– regulacja poręczy bocznych i barierek, zabezpieczających Pacjenta przed upadkiem,

wysoka wytrzymałość na przeciążenia (dostępne w ofercie łóżko Bariatric LUX wytrzymuje obciążenie aż 318 kg),

– nowoczesny i stylowy design, który wpisuje się we wnętrza pokoju lub sypialni, w niczym nie przypominając klasycznych łóżek szpitalnych,

– konstrukcja łóżka umożliwiająca łatwy dostęp do Pacjenta przy pomocy podnośnika osobowego,

kompatybilność z materacem przeciwodleżynowym wzbogaconym o dodatkowe kanały powietrzne.

Funkcje elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych

Dziś, pacjenci mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych zawierających podstawowe udogodnienia. Na szczególną uwagę zasługują modele ze sklepu internetowego X-REH:

Łóżko bariatryczne Bariatric LUX – to największe i zarazem najbardziej wytrzymałe łóżko rehabilitacyjne z dostępnych na rynku. Dedykowane jest Pacjentom osiągającym wagę nawet do 318 kg. Łóżko posiada kompleksowy system regulacji na każdej sekcji ciała w przedziale 40-80 cm. Leże posiada 3 funkcje regulacji oparcia, ud i podudzi. Dodatkowo umożliwia Pacjentowi zginanie kolan, dając mu przy tym pełne wsparcie. Wszystkie możliwe regulacje siedzenia i leżenia, umożliwiają Pacjentowi całkowity komfort codzienności, jak i wypoczynek. Do łóżka został dołączony intuicyjny pilot wodoodporny, który dodatkowo posiada blokadę funkcji.

Łóżko rehabilitacyjne LEO L01 – dzięki konstrukcji nożycowo-pantografowej łóżko LEO umożliwia pełen zakres regulacji w pozycjach leżących, oscylując w zakresie regulacji 29-80 cm. Ten klasyczny model łóżka obniżonego zapewnia Pacjentowi kompleksowe ergonomiczne dopasowanie w sekcji leża. Łóżko LEO powstało z myślą o osobach niepełnosprawnych zmuszonych większość czasu leżeć. Komfortowa i szeroka regulacja położenia łóżka, dodatkowo jest udogodnieniem dla opiekuna, który ma ułatwiony dostęp do Pacjenta. Niewątpliwie wartość łóżka podnosi jego design i drewniane wykończenia, które sprawiają, że wygląda ono niczym standardowe łóżko sypialne.

Obrotowe łóżko rehabilitacyjne TWIST z dodatkową funkcją fotela – to propozycja umożliwiająca Pacjentowi szybsze wstawanie i układanie się na łóżku. Obrotowy fotel został oparty o działanie siłownika elektrycznego. Ergonomiczny i wygodny kształt umożliwia siedzenie na nim jak na zwykłym fotelu. Łóżko TWIST dedykowane jest Pacjentom aktywnym, na co dzień poruszającym się na wózkach inwalidzkich, którzy potrzebują rozwiązań ułatwiających ich funkcjonowanie w domu i przemieszczanie się pomiędzy łóżkiem a fotelem.

Łóżko zostało ponadto wyposażone w ochronne barierki boczne, intuicyjny pilot do sterowania regulacją, wysięgnik z uchwytem. W łóżku TWIST zastosowano technologię ustawienia ukośnego, co jest ułatwieniem dla Pacjentów mających problemy z oddychaniem.

łóżka rehabilitacyjne elektryczne sklep internetowy

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne – kto może z niego korzystać?

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne X-REH to oferta dedykowana osobom niepełnosprawnym, które na co dzień wymagają sprzętów ułatwiających ich funkcjonowanie, które będą dla nich służyły jako wsparcie. Sypialnia osoby niepełnosprawnej to jeden z najważniejszych aspektów w jej życiu. Powinna jak najbardziej możliwie ułatwiać poruszanie się, a także umożliwić jak największą samodzielność.

Osoby stale przebywające w łóżku wymagają miejsca, które zminimalizują dyskomfort przebywania w nim i sprzyjania powstawaniu skutków ubocznych, w tym wypadku odleżyn. Elektryczne łóżko rehabilitacyjne jest kompletną odpowiedzią na zapotrzebowanie Pacjenta z niepełnosprawnością. Umożliwia jego samodzielność, daje komfort wypoczynku i zachowania  podstawowych czynności, jak zmiana pozycji, czy podniesienie się.