Szkła okularowe powinny być wybierane z niezwykłą starannością oraz rozwagą. To właśnie dzięki nim wiele osób widzi wyraźniej i może funkcjonować samodzielnie każdego dnia.

Czy to możliwe, aby szkła do okularów poprawiały nie tylko jakość widzenia, ale także komfort i jakość życia? Sprawdziliśmy, czym są i jak działają innowacyjne szkła okularowe, które chronią przed promieniowaniem UV.

Wpływ promieniowania UV na wzrok

Codzienne spędzanie czasu przed komputerem w pracy przez 8 godzin, a w przerwach i po pracy wpatrywanie się w ekran smartfona – niestety, ale tak wygląda rzeczywistość wielu z nas. Przez znaczną część dnia oczy są narażone na refleksy świetlne oraz promieniowanie UV. Osoby, które spędzają za dużo czasu przy ekranach LCD często skarżą się na bóle głowy, zmęczenie, czy bezsenność.

Mimo że nowoczesne i modne monitory LCD są bardziej bezpieczne niż sprzęty starszych generacji, to korzystanie z komputera, laptopa czy telefonu więcej niż kilka godzin dziennie bez przerwy jest szkodliwe. Zmęczenie wzroku jest niebezpiecznie zarówno dla osób, które nie mają wady wzroku, tak samo jak dla osób, które noszą okulary.

okulary progresywne cena

Promieniowanie UV – dlaczego jest szkodliwe?

Zagrożenie dla zdrowia wywołane przez wysokoenergetyczne światło widzialne (HEV) lub światło niebieskie dotyczy wszystkich osób, które spędzają czas pracując przy komputerze, oglądając filmy na telefonie, grając w gry, a nawet czytając książki na przenośnych czytnikach. Patrząc na ekran, nasze oczy stale pracują, dlatego coraz częściej stwierdza się wśród pacjentów krótkowzroczność, która jest spowodowana długim patrzeniem na bliską odległość.

Wada wzroku musi być korygowana przez okulary, które warto wybrać z ochroną przed promieniowaniem UV, ponieważ HEV oraz światło niebieskie przenikają aż w głąb oka. Naruszenia w siatkówce mogą być nieodwracalne, np. wtedy gdy promieniowanie negatywnie wpłynie na zwyrodnienie plamki żółtej oka.

Innowacyjne szkła okularowe z ochroną przed promieniowaniem UV

Ochrona wzroku to obowiązek każdego z nas. Oczy są rejestratorem rzeczywistości. Umożliwiają rozpoznawanie otoczenia, ludzi, a także oglądanie pięknych widoków czy wykrywanie zagrożenia. W trosce o wzrok milionów osób, które codziennie noszą okulary, na rynku pojawiają się innowacyjne, zaawansowane technologicznie produkty. Ich zadaniem ma być polepszenie jakości życia, zwiększenie komfortu użytkowania oraz podnoszenie pewności użytkowników. Te i wiele innych cech doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych ludzi.

soczewki

W sklepie Soczewki24 zaopatrzyć można się zarówno w oprawki okularowe, jak i soczewki kontaktowe, także z ochroną przed promieniowaniem UV. Dbanie o zdrowie oczu jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem.

Innowacyjne szkła do okularów, które posiadają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV to często wybierany produkt. Nowoczesny materiał, który jest używany do wykonania soczewek okularowych, zapewnia podwójną ochronę oczu. Szkła okularowe BLUE420 to produkt, który:

  • przepuszcza jedynie korzystne i zdrowe dla oka promieniowanie niebiesko-turkusowe,
  • zatrzymuje niemal 100% spektrum szkodliwego światła niebieskiego do 415 nm,
  • blokuje 100 % promieniowania UV do 400 nm.

Szkła okularowe BLUE420, które wykorzystują najnowsze technologie, to z pewnością produkt dla wymagających. Ochrona przed promieniowaniem UV jest niezwykle potrzebna, ponieważ uszkodzenia wzroku, które może ono wywołać, często są nieodwracalne.