Bransoletka jest kultowym produktem firmy Pandora. Dzięki niej stała się ona najbardziej rozpoznawaną marką na świecie. W ciągu kilkudziesięciu lat niewielki zakład jubilerski przekształcił się w dużą firmę, której produkty są sprzedawane w niemal 100 krajach na całym świecie.

Podróż do Tajlandii nieznanego, duńskiego jubilera Pera Enevoldsena i jego żony Winnie  w celu poszukiwania inspiracji i najwyższej jakości materiałów do tworzenia indywidualnych i oryginalnych projektów zaowocowała powstaniem bransoletki z charmsami i zawieszkami. Był to doskonały pomysł na stworzenie spersonalizowanej biżuterii, odpowiadającej upodobaniom, gustom i emocjom jej właścicielki. 

Z jakich materiałów powstają bransoletki Pandora?

Bransoletka Pandora jest jednym z najpiękniejszych produktów tej marki. Składa się z trzech podstawowych elementów w postaci bransoletki, charmsów i łańcuszka, które można dowolnie komponować, wyrażając w ten sposób swój indywidualny styl. Pełny zestaw może składać się także z zawieszek i oddzielających poszczególne elementy separatorów i klipsów. Wytwarza się je z najszlachetniejszych materiałów takich jak: wysokogatunkowa skóra, tkaniny syntetyczne, srebro, 14 – karatowe złoto oraz unikatowy stop Pandora Rose pokryty 14 – karatowym różowym złotem. Warto szczególnie zainteresować się sztywnymi bransoletkami bangle oraz elastycznymi bransoletkami łańcuszkowymi z zapięciami w kształcie serca, baryłki i kółeczka. Sklepy jubilerskie online oferują gotowe zestawy, charmsy oraz inne dodatki do bransoletki, dostępne w wielu różnych kształtach o bogatej symbolice, związanej z różnymi etapami ludzkiego życia. Znajdują się między nimi motywy kwiatowe, zwierzęce, a także wzory geometryczne, które umożliwiają stworzenie spersonalizowanej ozdoby.

Co z czasem dzieję się z bransoletkami Pandora?

O bransoletkę Pandora należy dbać. Powinna być przechowywana z dala od słonecznego światła i źródeł ciepła. Najkorzystniejszym miejscem jest pudełko lub woreczek, który uchroni złoto przed matowieniem. Może być również umieszczona w woreczku plastikowym z Mylar lub polietylenu. Należy wystrzegać się wszelki torebek poliwinylowych zawierających cząsteczki siarki, która powoduje szybsze matowienie bransoletki. Odpowiednim miejscem do jej przechowywania jest pomieszczenie o niskiej wilgotności powietrza. Matowienie biżuterii jest procesem naturalnym, szczególnie jeśli ma kontakt ze słonym powietrzem, siarką, perfumami, kremem do skóry, lakierem do włosów, chlorem lub kwasowym odczynem skóry, dlatego należy ją ściągać przed kąpielą, uprawianiem dyscyplin sportowych i snem.  Matowienie w żaden sposób nie wskazuje na wadę produktu. W celu zadbania o stan złotej bransoletki Pandora należy nakładać charmsy tej samej marki, gdyż noszenie podrobionych produktów innych marek z bransoletką Pandora może uszkodzić wyjątkowy system wykonania. 

bransoletka

Jak dbać o złote bransoletki Pandora?

W celu zachowania pierwotnego wyglądu bransoletki Pandora producent zaleca częste polerowanie miękką ściereczką, którą można nabyć wraz z całym zestawem pielęgnacyjnym w sklepie jubilerskim z biżuterią Pandora. Podczas tej czynności nie usuniemy zarysowań, dlatego trzeba dbać o złotą bransoletkę w celu uniknięcia wszelkich mechanicznych uszkodzeń. Zaleca się przechowywanie jej w osobnych pudełkach lub woreczkach, z dala od szorstkich powierzchni, aby uniknąć zarysowań. Chronić od intensywnego działania promieni słonecznych szczególnie wtedy, gdy bransoletka posiada charmsy wykonane z pereł hodowlanych.  Najlepiej unikać kontaktu z perfumami, balsamami, kremami i innymi produktami do makijażu. Przy intensywnym użytkowaniu należy co roku przeprowadzić konserwację u jubilera w celu sprawdzenia zapięć, lutowań i mocowań. 

Jak czyścić złote bransoletki Pandora?

Czyszczenie złotej bransoletki Pandora najlepiej wykonać przy pomocy delikatnego, autoryzowanego środka czyszczącego, który został specjalnie opracowany do pielęgnacji wszystkich produktów tej marki.  Całe zestawy do czyszczenia można kupić w sklepach jubilerskich, posiadających w swojej ofercie biżuterię Pandora lub jej salonach. Każdy produkt odzyska wtedy swój pierwotny wygląd i blask. Bransoletę należy zamoczyć w płynie czyszczącym na około dwie minuty. Po wyjęciu bransoletki najlepiej użyć małej szczoteczki do usuwania zabrudzeń, które mogą znajdować się między innymi w okolicach zapięcia i innym zakamarkach. Następnym krokiem jest wysuszenie bransoletki i wypolerowanie ściereczką w celu przywrócenia jej pierwotnego wyglądu. Złotą bransoletkę Pandora trzeba polerować różową jej stroną. Jeśli charmsy posiadają kamienie szlachetne, należy je również zamoczyć na dwie minuty i wypolerować.