Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, rodziców, jak i najbliższych. W ten uroczysty dzień najmłodsi powinni czuć się i wyglądać wyjątkowo.

Stylizacja dla dziewczynki na Pierwszą Komunię Świętą – jak powinna wyglądać?

Ważne zatem, aby zadbać o wspaniałą stylizację komunijną, która jest jednym z najważniejszych elementów tego niepowtarzalnego święta. Powszechnie przyjęło się, że dziewczynki przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w białych, czasem też w kolorze ecru, sukienkach. Taka stylizacja jest niezwykle elegancka i “czysta niczym łza”, przez co w doskonały sposób oddaje uroczysty charakter tego wydarzenia. Ważnym elementem komunijnego stroju są również dodatki, które mają na celu dopełnić stylizację, będąc swoistego rodzaju kropką nad “i”. Każda dziewczynka przystępująca do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, powinna również posiadać na głowie wianek lub opaskę, które zazwyczaj przystrojone są dekoracyjnymi kwiatami, kokardkami i koronkami. Równie istotne są komunijne buty, balerinki lub baletki, które powinny być wygodne i dopasowane do koloru sukienki. Całość dziewczęcej stylizacji wieńczy bolerko lub futerko, które zapewnia ciepło i na dodatek stanowi niezastąpiony element ozdobny kreacji. Wiele dziewcząt w czasie Pierwszej Komunii Świętej pragnie mieć także ozdobną torebkę. Warto zadbać również o ten dodatek, ponieważ dzięki niemu każda dziewczynka może poczuć się jak mała księżniczka. 

Jak dobrać sukienkę komunijną dla dziewczynki do jej figury?

Sukienki komunijne dla dziewczynek oferowane są w wielu różnych wariantach. Jedni rodzice wolą, aby ich córka była ubrana w skromną sukienkę o prostym kroju, inni zaś decydują się na kupno bardziej ozdobnej, która posiada taliowany krój. Jedno i drugie rozwiązanie jest równie dobre i tak samo piękne. Ważne jednak, aby przy wyborze sukienki komunijnej rodzice nie kierowali się jedynie własnym gustem, ale również upodobaniami dziewczynki, ponieważ Pierwsza Komunia Święta jest przede wszystkim jej dniem. Podczas zakupów warto wybrać stylizację wygodną i komfortową. Z tego właśnie powodu sukienka powinna być odpowiednio dobrana do figury małej panienki. Należy jednak pamiętać, że sukienki komunijne powinny być delikatne i subtelne. Nie oznacza to jednak, że kreacja nie może posiadać ozdobnych dodatków, np. tiulu, koronek czy haftów. Ważne jednak, aby były one naturalne, ponieważ strój nie powinien przyćmić duchowego charakteru Pierwszej Komunii Świętej. 

białe sukienki komunijne dla dziewczynek

Dla drobnych i szczupłych dziewczynek najlepszym wyborem będzie sukienka z taliowanym krojem, który doskonale podkreśla figurę. Takie modele sukienek są najczęściej przewiązywane z tyłu szarfą lub dekoracyjną taśmą w pasie, dzięki którym kreacja jest wygodna i zarazem zjawiskowa. Nie każda z dziewcząt będzie czuła się w sukience o takim kroju komfortowo. Wówczas warto postawić na sukienkę o prostym kroju, która będzie równie piękna. 

Gdzie kupić najpiękniejszą sukienkę komunijną? 

SLY to polska marka modowa, która oferuje szeroki wybór sukienek komunijnych dla dziewczynek. Kreacje produkowane są w Łodzi, w której znajduje się również główna siedziba firmy. Ideą marki SLY jest tworzenie niepowtarzalnych sukienek i ubrań, przeznaczonych do celebracji wyjątkowych chwil. Wszystkie kolekcje wyróżniają się oryginalnym projektem, w którym szyk i elegancja grają pierwsze skrzypce. Sukienki komunijne marki SLY produkowane są z najwyższej jakości tkanin i uzupełnione są o niebanalne dodatki. W SLY wybór sukienek komunijnych dla dziewczynek  jest niezwykle szeroki – sukienki oferowane są w wielu różnych modelach, a każdy z nich jest niepowtarzalny i zjawiskowy.