Okna PCV cieszą się rosnącą popularnością w Polsce jak i na całym świecie. Posiadają one liczne cechy, które sprawiają, że chętnie sięgamy właśnie po ten rodzaj okien i montujemy je w domach, biurach i wszelkich innych nieruchomościach. Obecnie projektanci oferują nam różnorodne modele okien PCV, który z pewnością zachwycą wszystkich, zarówno mieszkańców domów jak i projektantów wnętrz.

 

Okna PCV w kolorze

Mimo, że okna PCV mogą kojarzyć nam się z białymi obramowaniami obecnie na rynku możemy spotkać z łatwością różnorodne kolory. Możemy wybrać okna PCV stylizowane na vintage lub zdecydować się na modele o intensywnych kolorach. Jeśli jednak zdecydujemy się na klasyczne wersje warto zwrócić uwagę na okna plastikowe, których ramy stylizowane na drewniane. Okna PCV są nie tylko bardzo dobrym wyborem pod względem trwałości i szczelności. Są one również bardzo estetyczne i z roku na rok możemy na rynku znaleźć coraz to nowsze wzory i pomysły, które sprawiają że okna PCV stają się coraz bardziej atrakcyjny dla oka. Ilość kolorów jest tak ogromna, że z łatwością będziemy mogli znaleźć barwę, która idealnie wpasuje się w kolor budynku lub będzie się w interesujący sposób wyróżniała na jego tle.

 

Dowolny układ okien PCV

Kupując okna PCV możemy dobrać ich rozkład i sposób w jaki są podzielone. Możemy wybrać zarówno okna bez jakiegokolwiek podziału lub zdecydować się na standardowy podział pionowy dzielący całą przestrzenie na pół. Okno podzielone na pół powstają w wyniku zastosowania konstrukcyjnego elementu, który jest profesjonalnie nazywany słupkiem. W przypadku podziału poziomego element ten nazywany jest ślemieniem. Można także połączyć zarówno podział pionowy i poziomy przez co w przestrzeni okna powstają trzy mniejsze części. Rodzaj podziału jest zależny tylko od naszej preferencji, a układ ten możemy wybierać dowolnie.

okna pcv wałbrzych

 

Izolacja okien PCV

Okna PCV charakteryzują się bardzo dobrze izolacją. Przemyślana konstrukcja okna posiadająca odpowiednią ilość komór i grubość ścianki profilu gwarantuje stabilności i trwałość okna ,a przede wszystkim zmniejsza przepuszczanie zimna i hałas dochodzący z zewnątrz. Okna PCV bardzo często posiadają coraz to nowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne, które gwarantują niskie straty energii cieplnej przez co jednocześnie możemy zmniejszyć koszty ogrzewania budynku.

 

Zalety okien PCV

Okna PCV cieszą się ogromną popularnością ze względu na wiele zalet, które umożliwiają wygodne korzystanie. Okna PCV są odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Mogą one służyć nam przez wiele lat i przez cały czas i nie będą przepuszczały do wnętrza budynku wilgoci, a ich powierzchnia pozostanie niezmieniona. Okna PCV w odróżnieniu od okien drewnianych są całkowicie odporne na działanie wszelkich szkodliwych dla zdrowia grzybów oraz owadów. Zadowalająca jest również cena okien PCV ponieważ nie musimy martwić się o zawyżone koszty, a wymiana uszczelek w owych oknach jest na tyle prosta i łatwa w wykonaniu, że możemy z powodzeniem samodzielnie zająć się tą czynnością. Okna PCV nie wymagają również konserwacji czy malowanie ochronnego. Bardzo łatwo jest również zadbać o ładny wygląd. Nie musimy korzystać ze specjalistycznych środków, a wszelkie zabrudzenia możemy przemywać delikatnym detergentem na przykład płynem do mycia naczyń lub uniwersalnym płynem wykorzystując miękką gąbkę. W ten sposób pozbędziemy się wszelkich plan i zabrudzeń.