Przyszłe mamy na okres 9 miesięcy z reguły wymieniają całą swoją garderobę. O ile w początkowym etapie ciąży, figura nieznacznie się zmienia, o tyle drugi czy trzeci trymestr jest już bardzo widoczny. Nie tylko dla innych. Kobieta również dostrzega wiele zmian.

By cały czas czuć się komfortowo i każdego dnia się ubierać się bez trudu  – koniecznym staje się kupienie odpowiednich spodni czy bluzek. To zrozumiałe. Troska o własne samopoczucie nie powinna dotyczyć jednak tylko i wyłącznie dnia. Noc jest przecież tak samo ważna. Nie bez przyczyny zresztą niektóre sklepy oferują specjalnego rodzaju ciążowe koszule! Zanim jednak przejdziemy do ich charakterystyki i zalet, zastanówmy się z czego powinny być wykonane.

Rodzaje koszul ciążowych

damska koszula nocna

Ze względu na materiał można oczywiście wyróżnić piżamki bawełniane, satynowe, a nawet poliestrowe. Te ostatnie nie są najlepszym wyborem. Sztuczna tkanina sprzyja poceniu, nie zapewnia też komfortowego snu. A w przypadku kobiety w ciąży ten jest niezwykle istotny. Idealnym wyborem są rzecz jasna materiały naturalne. Takie, dzięki którym skóra może oddychać. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i pozwalają na przyjemny wypoczynek.

Decydując się zatem na produkt tego rodzaju, kupujmy taki, który jest wykonany z bawełny lub innego, bezpiecznego dla skóry materiału.

Jakie są największe zalety koszul ciążowych?

Ciąża, to duże obciążenie dla organizmu. W jej trakcie bardzo często towarzyszą kobiecie przykre dolegliwości. Bóle brzucha, nudności i wymioty, a także opuchlizna nóg, to tylko niektóre z nich.

By ulżyć sobie w tym czasie, trzeba oczywiście odpowiednio się odżywiać, stosować się do zaleceń lekarza, unikać stresów i się wysypiać! Ten ostatni podpunkt jest bardzo ważny. A co zapewni lepszy, bardziej komfortowy wypoczynek, niż odpowiednia piżama? Oddychająca, dopasowana do zmieniającego się ciała i miła w dotyku!

Poza tym, każda spodziewająca się dziecka kobieta doskonale wie, że w czasie ciąży częściej korzysta się z toalety. Zwłaszcza nocą. Koszula zdaje się być wobec takich potrzeb wręcz idealna. Nie wymaga rozbierania się i jest o wiele wygodniejsza, niż klasyczna piżama.

Gdzie kupić koszulę dla ciężarnej?

damska koszula nocna

Koszulę ciążową powinnyśmy dobierać zgodnie z własnymi potrzebami i gustem. Niektóre kobiety wolą w końcu klasyczne jej wzory, a inne nieco seksowniejsze modele. By mieć wybór i zdecydować w zgodzie ze sobą – najlepiej znaleźć sklep z produktami dla przyszłych mam. Tylko on zapewni nam szeroką ofertę proponowanych produktów.

Niestety, nie w każdym mieście tego rodzaju punkt funkcjonuje. Dla ciężarnych, które do najbliższego sklepu mają dość daleką drogę, o wiele korzystniejszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji zamówienie koszuli przez Internet.

Na stronie rafjolka.pl panie znajdą naprawdę rozbudowaną ofertę. Modele koszul nocnych dla kobiet w ciąży dostępne są tam zarówno w wersji z długim, jak i krótkim rękawem. Niektóre są też na ramiączkach. Poza tym, jedne są klasycznymi wzorami, które zapewniają przede wszystkim komfort noszenia, a inne uszyte zostały tak, by podkreślić seksapil przyszłej mamy.

Co więcej, niektóre produkty dedykowane są też kobietom, które już urodziły i zdecydowały się karmić piersią. Wygodne odpięcie znacznie ułatwia przystawienia dziecka. Koszuli nie trzeba wówczas ściągać, ani jej podwijać. W środku nocy, z płaczącym dzieckiem u boku jest to z pewnością bardzo komfortowe.