Oczy są zwierciadłem duszy, a jednym z najczęściej używanych przez kobiety produktów kosmetycznych do makijażu oka jest właśnie kredka do oczu. Nieważne czy chodzi o kobiety, które mają nałożony pełny makijaż codziennie czy o takie, które malują się połowicznie: w żadnej damskiej kosmetyczce na pewno nie zabraknie co najmniej jednej kredki do oczu. Kosmetyk ten podkreśla kolor oczu oraz nadaje wyrazistość naszemu spojrzeniu. 

Kolor kredki dobierzemy w zależności od okazji: robiąc makijaż przed wyjściem na romantyczną kolację, bez wątpienia sięgniemy po kredkę czarną, podczas gdy białej kredki użyjemy raczej „za dnia”, przed wyjściem do pracy czy wybierając się na spotkanie biznesowe.

Kredka czarna

Czarna kredka wygląda dobrze przy każdym kolorze oczu, zarówno jasnym jak i ciemnym. To kredka klasyczna, używana przez większość kobiet, najbardziej pożądana wśród kredek. Przy ciemnych i brązowych oczach jeszcze bardziej podkreśla spojrzenie, czyniąc je zmysłowym i eleganckim. Czarna kreska wiele zmienia. Używana w makijażu oczu zielonych lub niebieskich na dolnej linii rzęs sprawia, że stają się one magnetyczne i duże, co gwarantuje efekt zaskoczenia.

Jest to iście magiczny kosmetyk, ponieważ może poszerzyć lub zwęzić oko: jest również przydatny do jego wydłużenia i stworzenia cieni, które sprawią, że zmienisz wygląd swoich oczu w jednym kroku.

Kredka biała

Biała kredka jest używana głównie do wewnętrznej części oka, lub stosowana pod brwiami, aby rozświetlić spojrzenie lub jako baza pod oko przed makijażem, aby kolory były bardziej żywe. Dodatkowo, jeśli nałożysz ją na wewnętrzną część linii oka, wizualnie je powiększysz.

kredka do oczu

Kiedy biała kredka rysuje wraz z czarną – Smokey eyes

Zobacz jak w prosty sposób, używając białej i czarnej kredki oraz podstawowych kosmetyków z Twojej kosmetyczki, zrobić wymarzony i efektowny makijaż!

Aby nadać kolorowi wyrazistości, przygotuj powieki bazą pod podkład. Możesz wybrać odcień nude, piaskowy lub ziemisty brąz, który dopełni czarny kolor. Najlepiej, by cień miał błyszczące drobinki. Cień nałóż w kąciku oka, a następnie rozetrzyj w zagłębieniu i odrobinę na łuku, na górnej oraz dolnej powiece. Do tego, by rozświetlić oko i nadać mu blask, użyj białej kredki w jego kąciku.

Czarną kredką narysuj kreskę blisko linii rzęs. Ten krok ułatwi Ci późniejsze rozrysowanie cienia.

Następnie nałóż na kreskę cień do powiek i zrób 'V’ w zewnętrznym kąciku oczu. Do klasycznego smokey eyes najlepiej wybrać cień w odcieniach czerni, szarości, fioletu lub granatu.

Kluczem do osiągnięcia nieskazitelnego efektu smokey eyes jest jego dobre wymieszanie. Użyj małego, puszystego pędzelka, aby rozprowadzić cień od zewnętrznego kącika oczu do wewnętrznego.

Na sam koniec i aby jeszcze bardziej podkreślić makijaż, zawsze wytuszuj rzęsy. Dolną powiekę możesz wykończyć czarnym cieniem do powiek.

Sztuczki makijażowe przy użyciu kredki do oczu

Jeśli chcesz podkreślić swoje oczy lub sprawić, by wyglądały na mniej zmęczone, użyj odrobiny białego lub srebrnego odcienia na wewnętrznej krawędzi oczu, od rowka łzowego do końca.

Twój kolor skóry jest również ważny przy dobieraniu koloru kredki. Jeśli masz jasną karnację, używaj ciepłych kolorów lub brązów, jeśli Twoja karnacja ma ciemniejszy odcień, używaj mocnych tonów lub czerni.

Pamiętaj, że użycie mocniejszej kredki dodaje lat i może sprawić, że będziesz wyglądać nieco bardziej dojrzale. W sklepie z kredkami do oczu – Glowstore – znajdziesz mnóstwo odcieni, dzięki czemu będziesz mogła dobrać odpowiedni produkt.