Sklepowe półki wprost uginają się pod ciężarem proszków, płynów i kapsułek do prania. Każda z marek ma swoich zwolenników, każda z formuł nieco inny profil odbiorcy. Jedno jest jednak niezmienne – na praniu z użyciem bezpiecznej dla ubrań i skóry chemii zależy dziś każdemu. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru proszku do prania, by nie zawiódł Twoich oczekiwań?

Stosunek ceny do wydajności

W większości przypadków zakup małych opakowań jest zupełnie nie opłacalny, przy czym wyjątek stanowią tu wyjazdy, podczas których z pewnością nie zużyjesz zbyt wiele proszku. Jeśli zatem kupujesz chemię na potrzeby domowe, zrób odpowiednie rozeznanie i upewnij się, że nie przepłacasz za rozpoznawalnego producenta bez pożądanej jakości. Niemalże wszyscy informują dziś na opakowaniach o ilości prań, jaką wykonasz stosując wskazane przez producenta ilości proszku. Warto sugerować się tymi wskazówkami, gdyż zwykle są one precyzyjne i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Wiele osób wsypuje do pralki zbyt dużo proszku, co w rezultacie też nie jest dobre dla tkanin – zarządzaj swoją chemią mądrze i z umiarem, a  różnicę poczujesz nie tylko na skórze.

Białe, kolor, a może mieszane?

Proszki do prania są zwykle dobierane pod względem wiodącego koloru odzieży wkładanej do pralki. Zanim jednak pojawisz się przy kasie z trzema różnymi proszkami, zastanów się który z nich będzie tak naprawdę najkorzystniejszy. Nosisz dużo bieli, czy raczej stawiasz na kolor? Proszki do tkanin kolorowych również dopiorą to, co białe, a w Twojej kieszeni nie pojawi się budżetowa dziura wielkości pudełka proszku, którego użyjesz raz do roku piorąc świąteczny obrus. Doskonałą alternatywę stanowią też płyny do prania, płukania lub konserwacji tkanin białych lub czarnych. Dodaj je do proszku uniwersalnego, a efekt będzie jeszcze lepszy, niż z celowanym w ich potrzeby proszkiem.

W sklepie Chemia Forma kupić można wiele różnych rodzajów proszków do prania.

Nie oglądaj reklam

Każdy producent bombardujący Cię reklamami swoich produktów liczy na to, że to właśnie jego proszek trafi w Twoje ręce. Dlaczego cena tych często pojawiających się w telewizji opakowań jest znacznie wyższa niż w przypadku niemarkowych produktów? Te z górnej półki mają koszty reklamy wliczone w cenę produktu. A przecież niemieckie proszki kupowane na bazarze są dużo tańsze i tak samo dobre! Nie warto negować technologii i całkowicie odrzucać nowoczesnych proszków, jednak zarówno te tanie jak i drogie mają jedną cechę wspólną – zawierają środki piorące, które są skuteczne. Podczas wyboru proszku kieruj się opinią znajomych, nie zapominając jednocześnie, że znacznie lepszą inwestycją Twoich pieniędzy będzie zdrowa dieta, a nie cudotwórczy proszek, którego skład jest dokładnie taki sam jak tego z najniższej półki sklepowej.