MSI GE70 0NC-077XPL

To komputer ze specjalnej serii stworzonej dla graczy przez firmę MSI. Ten opisywany w tym artykule został wyposażony w matowy ekran o przekątnej 17.3” cala pracujący w rozdzielczości 1600×900. Jest to dobra rozdzielczość, co prawda nie full HD 1920×1080, jednak ostrość jest całkiem niezła, a cena urządzenia zdecydowanie niższa.

WybierWybierz nowego laptopa nowego laptopa

Jednostka centralna, którą zdecydowano się zastosować, to Core i 3210M z zegarem 2.5 GHz. Jest to procesor, który podoła większość stawianych mu zadań. Ilość pamięci RAM wynosi 8 GB i zdecydowanie nam się przyda, ponieważ system operacyjny Windows 7 zjada 2 GB, więc pozostaje nam aż 6 GB na potrzeby działania gier i aplikacji. Model karty graficznej, który zdecydowano się zastosować to 650M z serii GT firmy nVidia. To co przede wszystkim odróżnia tą kartę od innych modeli to taktowanie rdzenia utrzymujące się na poziomie od 745 MHz do 850 MHz oraz 2 GB pamięci własnej.

MSI GX60 1AC (049XPL)

To stworzony z myślą o mobilnych graczach zestaw z matrycą w pełnej rozdzielczości full HD czyli 1920×1080, którą to zmieszczono zaledwie na 15.6” calach. Wewnątrz komputera znalazło się 16 GB RAM oraz karta graficzna AMD Radeon HD 7970M. Oparcie całości laptopa o architekturę firmy AMD było świetnym posunięciem firmy MSI i pozwoliło na osiągnięcie wysokiej wydajności i świetnej wymiany ciepła. Opisywany model karty graficznej został wyposażony w magistralę o przepustowości aż 256 bitów. Pozwala to na osiągnięcie nie tylko wysokiej jakości obrazu, ale również świetnej jego płynności. Karta posiada pamięć własną, a zegar rdzenia wynosi 850 MHz. Jest to nowa architektura z połowy 2012 roku. Patrząc na jej parametry, nie można mieć chyba wątpliwości co do jej wydajności. Warto dodać, że jej chłodzenie również jest naprawdę imponujące jak na tak niewielką i wydajną konstrukcję. Z zewnątrz MSI GX60 nie pozostawia żadnych wątpliwości.

MSI GE70 0NC (076XPL)

To kolejny, prezentowany przez nasz portal model firmy MSI. Możesz go kupić w salonie z laptopami Joker. Opisywana tutaj konfiguracja przeznaczona jest głównie dla wymagających osób, którzy zamierzają wykorzystać jego moc podczas pracy z grafiką, aplikacjami wymagającymi dużych mocy obliczeniowych czy do gier. Jednostka centralna opisywanej konfiguracji to Core i7 3610QM z taktowaniem zegara 2.3 GHz, które w trybie Max Turbo Frequency (wzmożonej, intensywnej pracy) wzrośnie do 3.3 GHz. Jest to 4-rdzeniowy procesor z prawdziwego zdarzenia posiadający 6 MB Intel® Smart Cache. Druga bardzo istotna kwestia to matryca, która działa w rozdzielczości 1920×1080 oferując tym samym naprawdę dużo przestrzeni roboczej. Ponieważ model został stworzony z myślą o graczach posiada dodatkowo oznakowane przyciski WSAD oraz dotykowe i dobrze prezentujące się przyciski stworzone specjalnie z myślą obsługi multimediów. Jeżeli mieliśmy dotąd notebooka i zastawiamy się nad zakupem tego modelu MSI, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na umiejscowienie gniazd, jest ono trochę niestandardowe, jednak równie użyteczne co zwykłe.