Znana i lubiana na całym świecie firma Ray-Ban cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od 1937 roku. Kto dziś nie zna słynnych modeli Aviator, Wayfayer lub Clubmaster? Co lepsze, dziś są one dostępne nie tylko dla celebrytów noszących je z upodobaniem, lecz można nabyć je niemal w każdym lepszym salonie optycznym. Poniżej nieco informacji na temat najbardziej lubianych przez klientów modeli.

Nieśmiertelne Aviatory

Historia Aviatorów sięga roku 1936, kiedy to złożono zamówienie na stworzenie okularów dla pilotów amerykańskich, tak, aby dobrze chroniły je przed słońcem oraz poprawiały widzenie. Pierwotnie, Aviatory posiadały oprawę z plastiku, co nie było trafionym pomysłem z uwagi na spowodowaną w ten sposób nietrwałość okularów. Jednak niedługo później dokonano zamiany plastiku na metal, co znacznie poprawiło poziom jakości tych okularów.

Oczywiście, jak każdemu wiadomo, Aviatory osiągnęły swój szczyt popularności w roku 1986, kiedy to Tom Cruise nałożył je do filmu Top Gun. Nietrudno się domyślić, że wielu panów zapragnęła poczuć się jak słynny aktor, chociażby poprzez sprawienie sobie takich samych okularów. Aviatory to oczywiście modele nie tylko dla panów- kobiety również mogą dobrze w nich wyglądać.

Klasyczna wersja Aviatorów to szkła w kształcie łezki, umieszczone w cieniutkiej oprawce. Aviatory to okulary dobre dla każdego, niezależnie od wieku i od okazji, na jaką pragniemy ją założyć.

Wayfayer prosto z Hollywood

Kolejny model marki Ray-Ban uwielbiany przez znanych i podziwianych. Światło dzienne ujrzał w 1952 roku, i zyskał uznanie z uwagi na nietypowy wygląd. Okulary są wyjątkowo lekkie i bardzo wygodne, a wyglądają na masywne, co może być zaskoczeniem po nałożeniu.

Wyjątkowo gruba oprawka z tworzywa sztucznego zwraca uwagę wyrazistością swojego stylu. Model Wayfayer, podobnie jak Aviator, jest bardzo uniwersalny, jeśli chodzi o zgrywanie się z wybranym rodzajem stroju. Z powodzeniem dopasuje się do wygodnych, sportowych stylizacji, jak i do eleganckiego garnituru.

Wystarczy zresztą spojrzeć na Braci Blues. Dostępne są modele z czarnymi lub brązowymi szkłami, choć większą popularnością zdają się cieszyć te pierwsze. Najbardziej popularne odmiany modelu Wayfayer to Liteforce, Folding oraz New Wayfayer. Ten ostatni zachowuje wygląd pierwowzoru, lecz jego linie są nieco złagodzone. Z kolei odmiana Liteforce charakteryzuje się zastosowaniem w procesie produkcji innowacyjnego materiału termoplastycznego, znacząco podnoszącego jego trwałość, dzięki temu przy pozornie masywnym wyglądzie, okulary są wprost ultralekkie. Odmiana Folding charakteryzuje się wygodną, składaną oprawą, dzięki której okulary podczas przechowywania zajmują mało miejsca.

Oryginalne Clubmastery

Kochane najbardziej przez miłośników nieustannego bycia na topie- odmiana Clubmaster świetnie sprawdza się zarówno przy bardziej codziennych okazjach, jak i świetnie zgrywa się z bardziej śmiałymi, ekstrawaganckimi outfitami. Od lat nie wychodzą z mody, z uwagi na swoją różnorodność- do wyboru są okulary klasyczne, oraz bardziej śmiałe, oryginale, idealne dla eksperymentatorów.

Idealnie sprawdzają się w środowisku „artystycznym”, gdzie najbardziej znani i lubiani uwielbiają pokazać, że w kwestiach mody zawsze trzymają rękę na pulsie. Ich potoczna nazwa to „eyebrow”, a wynika to z faktu, iż konstrukcja górnej części oprawki zazwyczaj całkowicie pokrywa się z linią brwi. Chętnie kupowane są zarówno Clubmastery w kolorach stonowanych, jak i te o właściwościach ożywczych, czyli w barwach różowych lub niebieskich.

Tchnienie nowości- Blaze

Była już mowa o klasykach, pora teraz na nowości. Innowacyjna odmiana Blaze zaistniała na rynku dokładnie w 2017 roku, a wiec stosunkowo niedawno. Stworzona została specjalnie z myślą o osobach odważnych, dynamicznych, które nie zamierzają trzymać się utartych schematów w modzie i lubią przykuwać uwagę całkowicie oryginalnym wyglądem.

Nietypowy kształt soczewki to kombinacja inspiracji typowymi klasykami w kolekcji Ray-Ban wraz z nieodzowną domieszką nowości. Okulary Ray-Ban Blaze to wspaniała kombinacja dla osób pragnących czerpać z życia pełnymi garściami w jak najlepszym stylu. Ogromne bogactwo dostępnych kolorów to niesamowita gratka zarówno dla pań, jak i dla panów.

 

Po szeroki wybór modeli marki Ray-Ban zapraszamy do salonów optycznych Soczewki24 oraz na stronę internetową soczewki24.pl.