Herbata japońska cieszy się coraz większą popularnością w wielu krajach, w tym w Polsce. Nie zawsze jednak można mieć gwarancję oryginalności produktu, kupując w niesprawdzonym źródle. Dlatego warto kupować japońską herbatę i inne produkty w oryginalnych opakowaniach – herbatę japońską w różnych odmianach możemy nabyć przez wiele stron internetowych.

Sklep z herbatą – internetowa herbaciarnia Gyokuro

Wiele osób ceni sobie niezwykły aromat, jakim cechuje się oryginalna japońska herbata. Internetowy sklep z herbatą Gyokuro, stacjonarnie działający w Warszawie, przygotowuje dla swoich klientów ofertę oryginalnych produktów – cenne właściwości japońskiej herbaty potwierdzają liczne badania, dlatego po napary z Japonii sięgają nie tylko osoby pragnące schudnąć (gdyż chociażby zielona czy czerwona herbata wspierają zdrowy metabolizm i szybsze spalanie kalorii), ale także ci, którzy mają problemy z ciśnieniem, osoby o delikatnym układzie trawiennym czy ludzie szukający chwili wytchnienia nad parującą filiżanką aromatycznej herbaty o działaniu uspokajającym lub odprężającym – zależnie od odmiany i sposobu parzenia.

Jakie właściwości ma japońska herbata?

Cechy herbaty japońskiej zostały odkryte przed wiekami – stanowią część tradycyjnej azjatyckiej medycyny. Po dziś dzień krzewy różnego rodzaju herbat uprawiane są z należytą starannością. Dzięki prawidłowej uprawie i właściwym sposobom zaparzania liści czy sproszkowanej herbaty, możemy zadowolić się nie tylko jej specyficznym aromatem i smakiem, ale także skorzystać ze wszystkich jej właściwości. Picie herbaty japońskiej może znacznie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Każda odmiana herbaty bowiem zawiera w sobie nie tylko niezbędne człowiekowi witaminy, ale też potrzebne przeciwutleniacze, które mogą zapobiegać chociażby powstawaniu i rozwojowi nowotworów.

japońska herbata matcha Warszawa

Coraz popularniejszym sposobem podawania matchy jest matcha latte – gęsta zielona herbata z mleczną pianką.

Wśrod popularnych odmian szczególnym zainteresowaniem cieszy się japońska herbata matcha – specjalny sposób uprawy, osłanianie liści przed promieniami słońca na kilka tygodni przed zbiorami, sprawiają że herbata jest delikatna i słodka. Dzięki zawartości kofeiny może działać pobudzająco, natomiast przy dłuższym czasie parzenia może wpływać odprężająco dzięki obecności L-teaniny. Oryginalną herbatę Matcha znajdziecie również w sklepie internetowym Gyokuro.

Korzyści płynące z regularnego picia japońskiej herbaty

Jeżeli decydujemy się na codzienne picie japońskiej herbaty, warto wybrać konkretną odmianę, która najbardziej będzie nam odpowiadała przede wszystkim ze względu na smak i właściwości – w tym celu warto wypróbować różne gatunki, tak by określić swoje upodobania. Regularne picie japońskiej herbaty może na nas zadziałać niezwykle pozytywnie. Korzyści dotyczą przede wszystkim funkcjonowania różnych sfer naszego organizmu. Herbata bowiem zawiera wiele przeciwutleniaczy, witamin, spowalnia starzenie się, dodaje mnóstwo energii, usuwa toksyny z organizmu, zapobiega zawałom serca dzięki usuwaniu „złego” cholesterolu. Warto odkryć pełnię smaków i aromatów razem z dobrym sklepem – zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu z herbatą Gyokuro w Warszawie.