Jak sprzątnąć mieszkanie po zalaniu?

395 views
0

Sąsiad z góry zalał mi mieszkanie. Sprawa jest na tyle poważna, że obawiam się rozwoju grzyba czy pleśni, więc jak najszybciej muszę to ogarnąć. Ucierpiało jedno pomieszczenie, a sprawa jest już zgłoszona, co jednak nie zmienia mojej sytuacji jeśli chodzi o sprzątanie. Ktoś miał może podobny problem?

zuza Changed status to publish 28 lipca 2023
0

Kiepska sprawa, usunięcie wody z mieszkania nie jest takie łatwe. Sam kiedyś miałem podobną sytuację i zleciłem sprzątanie po zalaniu w Rudzie Śląskiej profesjonalnej firmie. Możesz spróbować usunąć wszystkie przedmioty i wystaw je na zewnątrz. Otwórz też okna, aby pomóc w odparowaniu wilgoci z powietrza. To pomoże w zmniejszeniu ryzyka rozwoju grzyba i pleśni. Najlepiej użyj suszarek do wilgoci lub wentylatorów, aby przyspieszyć proces schnięcia pomieszczenia.

zuza Changed status to publish 28 lipca 2023
0

Jeśli to możliwe, wykorzystaj pompę do usuwania większej ilości wody. W przeciwnym razie możesz użyć wiadra, mopa i ręczników, aby usunąć jak najwięcej wody z podłogi. Upewnij się też, że izolacja i materiały budowlane w pobliżu miejsca zalania nie są uszkodzone. Jeśli tak, koniecznie je wymień, aby uniknąć dalszych problemów. Na twoim miejscu zdezynfekowałbym też wszystko, bo nigdy nie wiadomo czy była to czysta woda, czy może coś innego.

zuza Changed status to publish 28 lipca 2023