Kiedy stosować dietę bezglutenową?

416 views
0

Zauważyłam ostatnio, że boli mnie brzuch po produktach żytnich i pszenicznych. Zapisałam się już na testy alergiczne i takie pokazujące nietolerancje pokarmowe, ale chciałabym już teraz coś z tym zrobić, żeby poczuć się lepiej.

zuza Changed status to publish 5 lipca 2023
0

Poza tym, że stosują ją osoby z nietolerancją, to dieta bezglutenowa jest popularna wśród niektórych osób bez celiakii z przekonania, że może poprawić zdrowie lub pomóc w utracie wagi. Niestety trzeba z tym uważać, bo jak człowiek się nie zna na konstruowaniu diety to można sobie zaszkodzić. Wiele produktów bezglutenowych ma niższą zawartość błonnika, żelaza, witamin z grupy B i innych ważnych składników odżywczych w porównaniu z produktami z glutenem.

zuza Changed status to publish 5 lipca 2023
0

Dieta bezglutenowa jest zalecana dla osób, które cierpią na nietolerancję glutenu lub celiakię. W tym przypadku stosowanie diety bezglutenowej jest konieczne, aby unikać objawów i zapobiegać dalszym uszkodzeniom jelit. W razie potwierdzenia celiakii lub nietolerancji glutenu, lekarz pomoże ci w zaplanowaniu odpowiedniej diety bezglutenowej i udzieli porad dotyczących zdrowego odżywiania. Sama kiedy dowiedziałam się o celiakii byłam wystraszona, ale zaczęłam stosować catering bezglutenowy we Wrocławiu i okazało się, że życie bez glutenu nie musi być wcale takie złe.

zuza Changed status to publish 5 lipca 2023