Blisko 50% ludzkiej populacji jest zmuszone nosić okulary lub soczewki ze względu na wady wzroku. Jednym z rozwiązań są soczewki dwutygodniowe, które wyróżnia nie tylko wygoda użytkowania, ale także niskie ceny. Sprawdź nasz ranking najlepszych soczewek dwutygodniowych.

Podział soczewek ze względu na czas użytkowania

Postęp w dziedzinie medycyny i nowoczesnych technologii stworzył możliwość wyprodukowania soczewek kontaktowych, pozwalających na skorygowanie różnych wad wzroku, między innymi krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Soczewki wklęsłe, wypukłe i cylindryczne umożliwiają poprawę widzenia u osób z taką wadą. Dostępne na rynku modele soczewek są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ zostały wykonane z materiału żelowego i silikonowo-hydrożelowego, pozwalającego na dostarczanie do oka tlenu i utrzymującego nawilżenie. Poza tym są miękkie i cienkie. Takie soczewki nie tylko są w pełni bezpieczne dla zdrowia, ale również pozwalają na swobodną aktywność fizyczną, dlatego bez obaw można zrezygnować z okularów na rzecz wygodnych soczewek.

Ze względu na czas noszenia wyróżniamy soczewki: jednodniowe, czyli jednorazowe, oraz wielokrotnego użytku, wymagające zabiegów pielęgnacyjnych. Należą do nich soczewki: dwutygodniowe, miesięczne, trzymiesięczne, roczne. Systematyczna wymiana oraz dbanie o soczewki poprzez czyszczenie i dezynfekcję, to gwarancja zachowania zdrowia oczu i komfortu użytkowania.

Soczewki dwutygodniowe – co warto o nich wiedzieć?

Jak sama nazwa wskazuje, soczewki dwutygodniowe powinny być po okresie dwóch tygodni wymienione na nowe. Jednocześnie należy pamiętać o systematycznych zabiegach pielęgnacyjnych, polegających na codziennym ich czyszczeniu, dezynfekcji oraz odpowiednim przechowywaniu. Powinny być one zanurzone w specjalistycznym płynie. Dzięki tym zabiegom usuwane są z powierzchni szkieł nieczystości w postaci osadów białka, tłuszczu, bakterii i drobnoustrojów. W przypadku zaniedbania zabiegów pielęgnacyjnych, oko w kontakcie z nieczystościami na powierzchni soczewek ulega podrażnieniu, co w konsekwencji może doprowadzić do infekcji i będzie się wiązało z koniecznością wizyty u okulisty. Właściwa pielęgnacja pozwoli nam zachować wzrok w nienagannym stanie.

soczewki dwutygodnioweSpośród szkieł wielokrotnego użytku soczewki dwutygodniowe zdają się być bezpieczniejsze od miesięcznych, szczególnie jeśli chodzi o osoby o wrażliwych oczach. Soczewki dwutygodniowe wymieniamy po okresie dwóch tygodni nawet wtedy, gdy zostały użyte tylko kilka razy, dlatego są opłacalne wyłącznie dla systematycznych użytkowników, a nie tych, którzy korzystają z soczewek okazjonalnie. Tego typu szkła są tańsze od jednodniowych i bezpieczniejsze ze względów higienicznych od miesięcznych. Swoimi właściwościami i komfortem użytkowania nie odbiegają od jednorazowych. Wybór najkorzystniejszych szkieł powinien się odbywać w gabinecie specjalisty: okulisty lub optometrysty, którzy po konsultacji z pacjentem powinni dobrać właściwe soczewki, biorąc pod uwagę styl życia, budowę oka oraz oceniając nawilżanie i odżywienie oka użytkownika, czyli jakość filmu łzowego.

Soczewki dwutygodniowe są odpowiednie dla osób ceniących komfort i wygodę, a także aktywnych fizycznie, które chcą na pewien okres, na przykład w czasie urlopu, zrezygnować z noszenia okularów. Przedstawiamy trzy rodzaje soczewek dwutygodniowych wartych polecenia.

Soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys

Soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys doskonale sprawdzą się wtedy, gdy osoba z nich korzystająca znajduje się przez dłuższy okres w niesprzyjających zdrowiu oka warunkach. Odczuwalny dyskomfort może dotyczyć wilgotności oka. Wrażenie jego suchości będzie mniej odczuwalne w przypadku soczewek Acuvue Oasys, gdyż są one bardzo dobrze uwodnione oraz cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Aby tego typu szkła spełniały należycie swoją rolę, należy codziennie, po całym dniu użytkowania, ściągnąć je, wymyć w płynie pielęgnacyjnym, zdezynfekować i przechować do następnego dnia w pojemniczku.

Soczewki dwutygodniowe Acuvue2

dwutygodniowe soczewkiSoczewki dwutygodniowe Acuvue2 ochronią przed szkodliwym dla tkanki oka promieniowaniem UVB i UVA oraz zapewniają uczucie nawilżenia i świeżości oczu w zmiennych warunkach otoczenia. Można ich używać w trybie przedłużonym, to znaczy nie zdejmować przez okres 7 dni i 6 nocy, ale wtedy skraca się czas ich użytkowania do jednego tygodnia. Jeśli korzystamy z przedłużonego trybu noszenia, należy częściej korzystać z wizyt u specjalisty.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe z filtrem UV

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe z filtrem UV chronią przed promieniami słonecznymi, co jest szczególnie korzystne w okresie wiosenno-letnim. Są wygodne i funkcjonalne w użytkowaniu. Dzięki takim soczewkom jazda samochodem stanie się wygodniejsza, gdyż nie wymaga zakładania okularów przeciwsłonecznych. Zadowolone z nich będą również osoby lubiące podróżować, gdyż w przeciwieństwie do okularów, nie zajmują dużo miejsca w bagażu.

Soczewki miękkie to dobre rozwiązanie dla wrażliwych oczu. Szukając soczewek dwutygodniowych, warto zapoznać się z ofertą sklepu Soczewki24.