Kiedy decydujemy się na dojeżdżanie rowerem do pracy, czy krótkie weekendowe przejażdżki — warto zdecydować się na rower miejski. Rowery miejskie charakteryzują się wygodną ramą, dużymi kołami oraz bagażnikiem i bardzo często koszem z przodu, w który możemy wsadzić plecak czy zakupy. Dobierając rower miejski warto zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Rowery z kołami 20 lub 29 cali to idealny wybór dla osób, które preferują spokojną jazdę. Wówczas warto szukać modelu pośród damskich rowerów miejskich. Osoby, które preferują niewielki rozmiar roweru, praktyczność i powinny zwrócić się w stronę modeli rowerów rozkładanych. Bardziej rozbudowane technicznie modele znajdują się w kategorii męskich rowerów miejskich. Opisywane niżej rowery pochodzą ze sklepu https://www.pmbike.pl/rowery-miejskie.

 

Miejski rower damski

Poszukując odpowiedniego koloru — najlepiej zwrócić się do tej kategorii, ponieważ posiada najszerszy wachlarz barw. Dodatkowo większość modeli tej kategorii wyposażona jest w przerzutki, które okażą się pomocne w radzeniu sobie z miejską infrastrukturą.

Model Le Grand Lille 5 2017 to świetny wybór, jeśli chcemy zachować na rowerze szyk. Elegancka profilowana, aluminiowa rama świetnie kolorystycznie zestawiona z dużymi 28 calowymi, kontrastującymi oponami. Siodło 1650E zapewni wysoki komfort jazdy. Wmontowane oświetlenie przednie i tylne. Wyposażony w plastikowy, imitujący wiklinę koszyk. Tylny bagażnik został zintegrowany z ramą. Nie straszne będa również kałuże, a dzwonek pomoże zasygnalizować naszą obecność przechodnią i innym użytkownikom ruchu drogowego.

Rower rozkładany

Wszyscy pamiętamy kultowy model rowerów Romet — Wigry. Jego rozkładana rama zwojowała rynek rowerowy dwudziestego stulecia.

Model właśnie przechodzi swój renesans. Kultowa marka Kross nie mogła zostawić tej sytuacji bez odpowiedzi — tak Powstał model Flex 2.0 2018. Model został wyposażony w wygodny bagażnik, który pomieści zakupy. Najważniejszą jednak cechą tego modelu, to możliwość jego składania i dzięki temu możliwość łatwiejszego transportu.

Model Flex 2.0 świetnie sprawdzi się dla osób, które korzystają z roweru głównie w mieście i są zmuszone trzymać go w mieszkaniu. Składana rama ułatwi przetransportowanie pojazdu w windzie i wygodne umieszczenie go na balkonie, w szafie czy w niewielkiej piwnicy.  Przechodząc do specyfikacji, warto zwrócić uwagę na niewielką wagę roweru — 13,4 kilograma. To przynajmniej 4 kilogramy mniej niż w przypadku rowerów trekingowych. Wyposażony w hamulce V-brake — charakterystyczne dla rowerów MTB. Tylna przerzutka pozwala na łatwe pokonywanie przeszkód takich jak chodniki. Rowery Flex posiadają koła o mniejszej średnicy, w tym przypadku są to opony dwudziesto calowe.

Miejski rower męski

Główna różnica pomiędzy miejskimi rowerami dla mężczyzn a kobiet to kształt ramy. Damskie rowery posiadają ramę wklęsłą, kiedy męskie mają ramy zbliżone do modeli trekingowych.

W przypadku rowerów miejskich męskich możemy spodziewać się mniejszego wyboru kolorów. Dobrym wyborem będzie model Diament Elan Deluxe 2017 zrobiony na aluminiowej ramie kompatybilnej z cyfrowym czujnikiem prędkości DuoTrap. Przednie zawieszenie RST Wita Magnesium z amortyzatorem 50 mm sprawdzi się świetnie na nierównych powierzchniach i zapewnia też wygodę na trasach mniej miejskich — na przykład leśnych ścieżkach.

W przypadku męskich rowerów miejskich możemy spodziewać się przerzutek zarówno tylnych jak i przednich, tak jest i w tym modelu. Przednia przerzutka Shimano Alivio w połaczeniu z tylną Shimano Deore zapewni nam najwyższy komfort jazdy. W modelu Diament Elan Deluxe 2017 zastosowano też wygodne siodełko Bontrager Evoke 2.

Diamant męski

Wybierając model roweru miejskiego zastanówmy się nad jego przeznaczeniem. Jeśli dysponujemy wygodną przestrzenią do jego przetrzymywania — mamy większy zakres możliwości w wyborze roweru, ponieważ nie ogranicza nas przestrzeń.

Jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca — zdecydujmy się na rowery Krossa z serii Flex, które po złożeniu zmieszczą się nawet w szafie wnękowej. Dodatkowo pomyślmy, czy potrzebujemy roweru z dużą ilością przerzutek. Jeśli nie — warto wybrać klasyczny miejski rower damski. Szczególnie, że to właśnie te modele wyglądają najszykowniej. Mając w planach wycieczki nie tylko po miejskich parkach, ale czasami również przez leśne ścieżki i pola — warto pokusić się o męski rower miejski, który zwykle wyposażony jest w większą ilość biegów.

Zobacz więcej rowerów: https://www.pmbike.pl/rowery-miejskie-damskie