W momencie w którym zakładamy działalność wydaje nam się, że absolutną podstawą jest dobry jakościowo towar lub sprawdzona i godna polecenia usługa. Oczywiście jest w tym sporo prawdy. Gdy klientom proponujemy coś, co jest warte wydania pieniędzy – możemy mieć pewność, że prędzej czy później liczba zainteresowanych wzrośnie.

By firma prężnie działała przez kolejne lata, to jednak nie wystarczy. Tym bardziej, jeśli marzy nam się by jej oferta dotarła do jak najszerszego grona odbiorów. Tu potrzebny jest bowiem przemyślany, marketingowy schemat działania. Jak to mówią – reklamą dźwignią handlu.

Jak się skutecznie zareklamować?

By zareklamować naszą firmę, jej towar lub proponowane usługi, możemy skupić się na lubianych i powszechnych formach przekazu. Od lat króluje w tej materii Internet. Umieszczając reklamę w odpowiednich witrynach, mamy pewność że jej zasięgi po czasie wzrosną. Mało tego, gdy zainwestujemy w odpowiedni sposób działania, takowe sięgać będą całej Polski, a nawet zagranicy.

Oczywiście skuteczny marketing dotyczy również nieco bardziej tradycyjnych rozwiązań. Wśród takowych prym wiodą ulotki, plakaty i ogłoszenia umieszczane w lokalnych gazetach. Takie sposoby zareklamowania się są szczególnie przydatne w momencie, gdy grupę docelową stanowią osoby dojrzałe lub w podeszłym wieku. Jako, że większość z nich nie odnajduje się w wirtualnym świecie, klasyczny przekaz o wiele łatwiej do nich dociera.

W zasadzie wszystkie propozycje marketingowe mają swoje plusy i minusy. Jednak głównym minusem i zagrożeniem w zasadzie ich wszystkich jest fakt, że potencjalny klient może po prostu zlekceważyć kierowany do niego przekaz. To, że na stronie internetowej wyświetli mu się reklama naszego przedsiębiorstwa lub w skrzynce na listy znajdzie naszą ulotkę – nie znaczy od razu, że pojawi się w progach firmy chcąc nabyć nasz towar. Co zrobić zatem, by pozycję naszego przedsiębiorstwa w oczach klientów wzmocnić jeszcze bardziej?

Słodki marketing, dlaczego warto w niego zainwestować?

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w gadżety reklamowe. Takowe rozdawane podczas targów czy spotkań biznesowych wzmacniają pozycję firmy w subtelny, a jednocześnie skuteczny sposób. Dajemy nimi bowiem wyraz naszego zainteresowania potencjalnym współpracownikiem lub klientem. A ten czuje się doceniony i z podarunku po prostu korzysta. Każde spojrzenie na gadżet z logo firmy, to kolejne jej wspomnienie.

Słodycze z logo firmy zdają się być rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym, gdy chodzi o drobne, gadżety reklamowe. Z racji tego, że większość z nas lubi słodycze, istnieje spora szansa, że z poczęstunku skorzysta praktycznie każdy zainteresowany. W przypadku kubków lub smyczy – bardzo możliwym jest scenariusz, że zostaną one włożone na dno szuflady i tam już pozostaną. Z kolei garść pysznych cukierków zabrana do domu z pewnością tam nie trafi. Zwłaszcza, gdy są to reklamowe krówki. Słodkości uwielbiane przez większość Polaków. Gdzie je zamówić?

Firma, która skoncentrowała się na produkcji krówek reklamowych, to Cukierki Reklamowe Konstancja Dołęga-Dołęgowska. Na specjalnie na zamówienie klienta powstają w niej pyszne cukierki, krówki z logo firmy. Co więcej, firma proponuje również eleganckie pudełka z indywidualnym projektem graficznym. Każde zamówienie wykonane jest kompleksowo. Od przygotowania projektu do dostawy cukierków pod wskazany adres. I to na całym świecie! Korzystając z oferty firmy możemy liczyć też na atrakcyjne promocje! Takie rozwiązanie z pewnością więc się opłaca.