chair-girl-person-1609-730x550Szczotki do włosów są przedmiotem, który ma w posiadaniu niejedna kobieta, nieco rzadziej płeć męska. Są niezbędnym elementem w torebce, sypialni czy na toaletce. Jest to element nieodzowny, jeśli chcemy żeby nasze włosy odpowiednio wyglądały.

Używanie szczotki do włosów oczywiście posiada szereg pozytywnych cech:

  • Pozwala pozbawić włosy kurzu i wszelkich nieczystości
  • Pozwala modelować fryzurę
  • Pomaga rozplątać kosmyki
  • Gwarantuje idealny wizerunek podczas całej doby
  • Jest masażem dla skóry głowy i wspomaga krążenie

Obecnie na rynku znajduje się rozbudowany wybór tych artykułów. Do podstawowych można zaliczyć:

To z czego są wytworzone jest bardzo ważne jeśli chcemy właściwie zatroszczyć się o wygląd i kondycję włosów. Najlepsze są szczotki do włosów z naturalnych materiałów. Te najczęściej są zrobione z końskiego włosia – zapewniają doskonałą gładkość. Oprócz nich możemy jeszcze wyróżnić plastikowe szczotki do włosów, które są polecane do elektryzujących się włosów oraz z metalu, ułatwiające stylizację włosów przy korzystaniu z wyższych temperatur, jednak te bywają nieco niszczące dla kosmyków.

Obecnie coraz częściej mówi się o szczotkach typu Tangler. Jest to nowość na krajowym rynku, jednak zbiera coraz większe grono kobiet Szczotka ta jest polecana do włosów suchych oraz doskonale nadaje się do rozczesywania wilgotnych włosów. Dzięki swojemu specyficznemu kształtowi idealnie dopasowuje się do dłoni i jest wygodna w używaniu. Szczotki do włosów takie jak Tangler kosztują około 40zł. Nie jest to niska cena jak za szczotkę do włosów, jednak jest to nowość, która obecnie zyskuje coraz większą popularność tak więc nie można się dziwić tej cenie.