Testy antygenowe na koronawirusa Artron to jedne z najczęściej dostępnych w sprzedaży testów antygenowych gwarantujących prawidłowe wyniki testu i potwierdzenie zakażenia COVID-19. Artron to jeden z najbardziej zaufanych i sprawdzonych obecnie producentów testów na koronawirusa – jego produkty są odpowiednio atestowane, certyfikowane oraz dopuszczone do sprzedaży przez odpowiednie instytucje krajowe i międzynarodowe odpowiedzialne za weryfikację bezpieczeństwa leków i wyrobów medycznych. Dlaczego tak ważne jest, by wybierać testy na koronawirusa od zaufanych producentów i czym charakteryzują się testy Artron? 

Artron Laboratories – producent testów na COVID-19

Artron Laboratories jest kanadyjską firmą specjalizującą się diagnostyce in vitro, oferującą wysokiej jakości testy antygenowe na koronawirusa posiadające odpowiednie certyfikaty jakości oraz dopuszczenia do sprzedaży od FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków) oraz kanadyjskiego Health Canada. Testy takie, dzięki odpowiednim badaniom czułości i specyficzności oraz posiadanym certyfikatom jakości i bezpieczeństwa mogą być stosowane w profesjonalnych warunkach leczenia i diagnostyki, a ich wyniki mogą być traktowane jako miarodajne, wiarygodne i równoważne wynikom testów molekularnych RT-PCR. Żaden test na koronawirusa, który nie został dopuszczony do sprzedaży przez odpowiedni jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo leków i wyrobów medycznych nie może być traktowany jako skuteczna metoda diagnostyczna. 

Artron jest producentem testów na koronawirusa o wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie diagnostyki in vitro, wykorzystującym w swoich działaniach zaawansowane technologie z zakresu biologii molekularnej oraz oczyszczania białek. To właśnie tego typu reakcje wykorzystywane są w szybkich testach antygenowych na koronawirusa, co dodatkowo przemawia na korzyść testów proponowanych przez kanadyjskiego producenta. Przy tak wysokiej specyficzności (100%) i czułości testów (97,3%), ich wyniki mogą być z powodzeniem traktowane jako wiarygodne i miarodajne, a więc jako właściwa metoda diagnozowania przypadków COVID-19. 

Dlaczego warto wybierać testy na koronawirusa z atestami?

Testy Artron Laboratories oraz inne testy antygenowe wprowadzane na rynek przez zaufanych producentów są testami przeznaczonymi wyłącznie do użytku profesjonalnego, przygotowanymi z myślą o skutecznej i szybkiej diagnostyce choroby COVID-19. Wprowadzenie testów antygenowych jako wiarygodnej metody diagnozowania przypadków znacząco skróciło czas oczekiwania na wyniki testów i umożliwiło wcześniejsze izolowanie osób chorych od osób zdrowych, ograniczając rozprzestrzenianie się pandemii. Aby jednak wyniki takich testów były wiarygodne i realnie wpływały na ograniczenie liczby chorych, konieczne jest wykorzystanie wyłącznie sprawdzonych, wiarygodnych i atestowanych testów na koronawirusa – te pochodzące od niesprawdzonych producentów mają wysokie ryzyko pokazania wyniku fałszywego, zarówno dodatniego jak i ujemnego. Przy tak poważnym kryzysie zdrowotnym na skalę globalną nie można dopuścić, by wyniki niewiarygodnych testów były wykorzystywane jako wiążące. 

Kupując testy na koronawirusa należy korzystać wyłącznie z oferty sprawdzonych dystrybutorów działających na co dzień w branży medycznej i mających doświadczenie w dystrybucji i weryfikacji wyrobów medycznych. Sklep https://sklep-testcovid19.pl prowadzony przez OneDayClinic jest jednym z punktów, które swoją reputacją, doświadczeniem i umiejętnością precyzyjnej weryfikacji oferowanych produktów odpowiadają za wiarygodność oferowanych w sprzedaży testów antygenowych na koronawirusa. Dostępne w ofercie testy Artron są testami rozpoznawalnymi i wykorzystywanymi do diagnozowania przypadków COVID-19 na całym świecie

Testy na koronawirusa Artron – co warto wiedzieć?

Dobrej jakości test na koronawirusa dający wiarygodny wynik potwierdzający lub wykluczający toczącą się infekcję może być przeprowadzony wyłącznie przez użytkownika profesjonalnego w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 26 ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20.05.2010 r., a więc nie jest testem przeznaczonym do użytku domowego. Wybierając miejsce zakupu testu oraz producenta należy zwrócić uwagę, czy komunikat o profesjonalnym przeznaczeniu testów, jak i wszelkie informacje o jego atestach, dopuszczeniu do dystrybucji i certyfikatach oraz czułości i specyficzności są wyraźnie zaznaczone. Testy pochodzące z niepotwierdzonych źródeł często nie przedstawiają takich informacji, a nabywca nie może mieć żadnej pewności czy ma w ogóle do czynienia z prawdziwym testem na koronawirusa.