Pomysł na oklejanie laptopów pochodzi od… dzieci. „Dekorowały” one swoje komputery wszystkim, co wpadło im w ręce – naklejkami z chipsów, gum do żucia i we wszelki inny sposób, jaki im tylko przyszedł do głowy.

Z czasem pojawiła się myśl, że i dorośli mogą wykorzystać ów patent na swój użytek. Pomysł rodził początkowo raczej sceptyczne reakcje. Jednak, po wynalezieniu specjalnych naklejek na klawiaturę, nastawienie uległo znaczącej zmianie. Coraz więcej osób decyduje się na ozdabianie swojego sprzętu kolorowymi naklejkami. Nic w tym dziwnego, gdyż okazuje się, że oprócz ożywienia laptopa, mają one bardziej praktyczne zastosowanie.

Główne zalety naklejek na klawiaturę

Tak, jak już to zostało wspomniane, naklejki służyły początkowo głównie ozdabianiu. Dziś jednak są one traktowane nieco bardziej poważnie. A wszystko dzięki temu, że są bardzo łatwe w nałożeniu i nie niszczą klawiatury, w razie gdybyśmy chcieli je wymienić. Bardzo przydają się osobom, które dużo pracują przy komputerze, przez co litery na klawiszach mogą z czasem ulec zatarciu. Są przydatne dla tłumaczy języków takich jak francuski, niemiecki, japoński i innych języków, w których występują znaki nieistniejące w języku polskim.

naklejki językowe na klawiaturę

Zastosowanie takich naklejek znacznie usprawnia pracę, a gdy nie będą już potrzebne, można je zwyczajnie odkleić. Dostępne są nie tylko różne kolory, lecz także wzory i imitacje np. drewna. Dzięki prostej zmianie Twoja klawiatura może zyskać naprawdę niepowtarzalny wygląd!

Na co zwracać uwagę przy doborze naklejek?

·       Rozmiar

Naklejki na klawiaturę laptopa dostępne są w różnych rozmiarach. Upewnij się zatem, jaki rozmiar będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni i dopiero dokonaj zamówienia. Jeśli dobierzesz nieodpowiedni rozmiar, mogą one się zwyczajnie odklejać i znacznie obniżać komfort korzystania z klawiatury.

·       Rodzaj laptopa (naklejki dedykowane)

Podobnym parametrem jest zwrócenie uwagi na to, czy posiadasz laptop typu Apple, Macboook lub inny. Układ klawiatury może się mniej lub bardziej różnić, przez co nietrudno o pomyłkę. Zanim wybierz ostatecznie swój komplet, dobierz go odpowiednio do rodzaju laptopa.

·       Typ naklejek

Naklejki językowe różnią się od siebie. Dostępne są w wersji zawierającej jedynie znaki odpowiadające obcojęzycznemu alfabetowi, lub mamy do czynienia ze zwykłą klawiaturą z polskim alfabetem, a litery z innego alfabetu oznaczone są w rogu klawisza. Innym przykładem jest zamienienie układu, co oznacza, że litera z innego alfabetu zajmuje główne miejsce na klawiszu, podczas gdy polski „odpowiednik” jest jedynie zaznaczony w rogu. 

naklejki polskie na klawiaturę

Wysokiej jakości naklejki na klawiaturę dostaniesz w sklepie internetowym R-GRAFIK.

Wszystko zależne jest od tego, jakie wykonujesz częściej tłumaczenia. Jeśli piszesz głównie w języku obcym, możesz zastosować naklejki zawierających jedynie obcojęzyczny alfabet. Jeśli zaś wykonujesz przekłady z jednego języka na drugi, lepszym rozwiązaniem będzie dwujęzyczny typ naklejek.

·       Naklejki kontra podświetlana klawiatura

Jeśli producent laptopa zadbał dodatkowo o Twój komfort podczas korzystania z komputera za pomocą zastosowania podświetlanej klawiatury, nie pozbawiaj się tego udogodnienia poprzez niewłaściwy dobór naklejek. W Internecie zamówić możesz naklejki transparentne, które nie przysłonią podświetlenia i nie zmienią poziomu jego jakości.

·       Jakość naklejki (laminowanie)

Na rynku dostępne są naklejki zabezpieczone dodatkowo np. poprzez laminowanie, dzięki czemu lepiej trzymają się one klawiszy, a przy tym są bardziej odporne na ścieranie. Będą doskonałym wyborem w przypadku wielogodzinnej pracy na komputerze.