Nieznajomość ziół sprawia, że ludzie coraz młodszych pokoleń sięgają wyłącznie po syntetyczne wyprodukowane środki farmaceutyczne zapominając o tym, że najlepszym pomysłem w walce z wieloma dolegliwościami jest zdanie się na matkę naturę, która sama zadbała, by niczego nam nie zabrakło. Pachnące, świeże, zielone rośliny, których kwiaty zachwycają swoimi kolorami, delikatnością, urodą to najczęściej zioła. Jaka szkoda, że tak niewiele o nich wiemy! Choć nauka nie pozostawia nas samych, to jednak mało jest osób chcących szczerze i rzetelnie zapoznać się przynajmniej z podstawową wiedzą na temat tego, jak rozpoznawać i jak używać konkretnych odmian czy gatunków. Czasami znajomość kilku okazów wystarcza do tego, by w naturalny i tani sposób pozbyć się np. problemów z żołądkiem czy nadmierną potliwością.

Niezłe ziółko

Jeśli problemy zdrowotne utrzymują się oczywiście należy udać się do lekarza, jednak wielokrotnie to nasza osobista intuicja i zdanie się na rośliny wystarczą. Grypa nie taka straszna, gdy w apteczce specjalnie ziółka na nią. Nie bójmy się pierwszych kroków w stronę ziołolecznictwa. Nie trzeba korzystać z usług zielarzy ani wydawać na nich pieniędzy, bowiem podstawową wiedzę z zakresu stosowania roślin leczniczych może nabyć każdy. Książki botaniczne, poradniki medycyny naturalnej czy strony internetowe poświęcone życiu w harmonii z przyrodą to najlepsze źródła do dokształcenia się. Sięganie po sprawdzone pozycje z bibliotece będzie dla nas bardzo korzystne! Nie ociągajmy się z podjęciem starań o własne dokształcenie, w końcu chodzi o nasze zdrowie. Przyswajanie encyklopedycznej wiedzy wcale nie musi być dobre, bo na pewno nas zniechęci, ale już podstawy dadzą nam wiele satysfakcji.

zielarnia4

Zielarnia to miejsce w którym kupimy zdrowie

Jeśli jesteśmy prawdziwymi fanami ziołolecznictwa, to możemy zdecydować się na urządzanie własnego poletka z roślinkami w naszym ogródku. Odpowiednie odmiany, dobra kompozycja i ciesząca oko rabata gotowa. Czasami swój ogródek z ziołami możemy założyć także na balkonie, bowiem nie każdy ma działkę czy dom jednorodzinny. Pamiętajmy jednak, że przy wysokim stężeniu szkodliwych substancji w powietrzu, roślinki także będą je pobierać i zamiast pomagać, zaczną szkodzić. Internetowy sklep zielarski (np. http://zielarnia24.pl/) jest wiec propozycją dla wszystkich tych, którzy pragną w bezpieczny sposób nabyć odpowiednie herbatki, maści i inne specyfiki lecznicze na bazie naturalnych składników.