W daniach kuchni azjatyckiej glony, wodorosty oraz algi są niezwykle popularne i bardzo często wykorzystywane.

W Polsce są to produkty, które dopiero zyskują na popularności i wciąż mamy do nich duży dystans ze względu na ich specyficzny smak oraz przede wszystkim wygląd i pochodzenie. Jak smakują wodorosty jadalne i jaką rolę odgrywają w kuchni azjatyckiej?

Dlaczego warto po nie sięgnąć i jakie są właściwości glonów i alg wykorzystywanych w daniach japońskich, koreańskich czy chińskich? Dowiedz się więcej i wprowadź nowe orientalne smaki do swojej kuchni!

Smaczne i zdrowe, czyli wyjątkowe właściwości glonów jadalnych

W Polsce glony jadalne nadal kojarzą się nie najlepiej i wiele osób podchodzi do nich z dużym dystansem, decydując się na nie ewentualnie tylko podczas jedzenia sushi. Jednak nie warto unikać dań orientalnych z algami oraz innymi wodorostami jadalnymi, ponieważ są one niezwykle zdrowe. Zawierają wiele witamin, na przykład witaminy z grupy B, witaminę C, D, A oraz K, a także minerałów, takich jak magnez, jod, żelazo, potas i wiele, wiele innych. Są bogate w kwasy omega 3 i doskonale nadają się jako wegetariański zamiennik dla ryb w dostarczaniu tych składników.

glony kombuPonadto są bogate w błonnik, a jednocześnie bardzo niskokaloryczne, dzięki czemu idealnie nadają się dla osób, które chcą zredukować masę ciała. Wspierają leczenie infekcji, szczególnie dróg moczowych, a także mają doskonały wpływ na kondycję skóry oraz jej młody wygląd, dzięki hamowaniu produkcji wolnych rodników.

Glony i wodorosty jadalne mają charakterystyczny, morski posmak. Na pewno przypadną do gustu osobom, które lubią owoce morza oraz ryby i dania na nich bazujące. W zależności od konkretnej odmiany mogą się nieco różnić między sobą w smaku. Na przykład glony kombu są lekko słonawe, a z kolei glony wakame charakteryzują się delikatną słodyczą. Jeden i drugi rodzaj występuje do kupienia w różnych formach i jest szeroko wykorzystywany w daniach kuchni azjatyckiej

Gdzie najlepiej kupować wodorosty i algi do dań kuchni orientalnej?

Zastosowanie glonów w kuchni orientalnej jest naprawdę szerokie. Są to produkty, które wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z sushi, jednak są one bardzo często składnikiem również wielu innych dań kuchni japońskiej, koreańskiej, chińskiej i nie tylko.

sałatka z glonów wakame

Wykorzystywane są do zup, na przykład jako składnik zupy miso czy dodatek do ramenu. Można je znaleźć także w azjatyckich sałatkach oraz w różnych orientalnych zupach oraz makaronach w azjatyckim stylu.

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie, glony jadalne mają różne formy oraz dostępne są ich różne rodzaje.

Aby wybrać najlepszą możliwą opcję, warto dobrze zapoznać się z przepisem i zastosować do podanych tam instrukcji. Ponadto warto również przyłożyć się do zakupu alg i wodorostów do dań kuchni orientalnej

wodorostyAby mieć pewność, że wybrany produkt jest naprawdę wysokiej jakości, warto zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym z orientalnymi przyprawami i produktami spożywczymi. Kupno wodorostów w takim miejscu daje o wiele większą gwarancję, że produkt będzie naprawdę dobrej jakości i zapewni odpowiedni smak oraz aromat przygotowywanej potrawy.

Internetowe sklepy z żywnością orientalną to prawdziwy raj dla miłośników kuchni tajskiej, japońskiej, koreańskiej, indyjskiej i z innych zakątków świata. Znaleźć można tam przyprawy, mąki i panierki, makarony, sosy, zioła, wodorosty, napoje i wiele, wiele innych produktów zarówno gotowych, jak i tych do przyrządzania dań orientalnych