Zakupy przez Internet są nieporównywalnie wygodniejsze od tradycyjnego przemierzania sklepów w poszukiwaniu potrzebnego produktu. Wiedzą o tym także rolnicy, który coraz częściej decydują się na zakup artykułów rolniczych w sieci.

Rolnicy najczęściej przez Internet kupują części zamienne do różnych maszyn rolniczych – dlaczego?

Zakup części do maszyn rolniczych

Posiadanie gospodarstwa rolnego to odpowiedzialna praca i bardzo pracochłonna. Rolnicy cały czas usprawniają swoje gospodarstwa, liczy się racjonalność i oszczędność czasu, ale i pieniędzy. O oszczędność pozorną nietrudno, bo mądre gospodarowanie wymaga pewnego wysiłku.

Jedną z najcenniejszych elementów gospodarstwa są maszyny rolnicze, od których zależy zysk rolnika. Maszyny muszą być cały czas sprawne, a każda awaria musi być jak najszybciej naprawiana. Olbrzymich i drogich maszyn rolniczych nie zmienia się za często, a usterka zazwyczaj wymaga wymiany części. Brzmi to banalnie, ale bywa czasem dość skomplikowane.

części do kombajnów online

Na rynku istnieje wiele marek maszyn rolniczych, a każda maszyna ma wiele części, które mogą zostać zepsute i to jest pierwsza komplikacja.

Rolnik wówczas tradycyjnie jeździłby po okolicznych miastach w poszukiwaniu potrzebnego podzespołu, dodatkowo nie ma pewności, że tę część znajdzie, a jeśli nawet, to nie ma porównania cenowego i w sumie nie wie, czy zapłacił odpowiednie pieniądze. Dzisiejsza technologia całkowicie zmienia sytuacje. Rolnik kontaktuje się z mechanikiem czy z zaprzyjaźnionym rolnikiem albo po prostu czyta odpowiednie forum internetowe, po czym przeszukuje sklepy internetowe, porównuje części pod względem jakości i ceny, podejmuje decyzje, zamawia i za parę dnia niezbędny podzespół przesyłką trafia do jego domu.

Sklep rolniczy online

Bywa też tak, że dana część nie jest dostępna w stacjonarnych sklepach rolniczych, wówczas Internet jest jedyną deską ratunku. Takie sytuacje mają miejsce z powodu dwóch możliwych przyczyn, bo albo maszyna jest naprawdę nowoczesna, albo bardzo stara, wtedy niełatwo o odpowiednią część. To jest kolejny powód przekonujący rolników do zakupów przez Internet.

W sklepach internetowych bardzo urzekające są także ceny artykułów rolniczych, a w tym części maszyn do traktorów, ciągników, pługów i innych. Często oferują ceny o wiele niższe i przyciągają uwagę rolników okresowymi promocjami.

internetowy sklep rolniczy

Następną przyczyną są znane wszystkim zalety zakupów w sklepach internetowych. Sklepy internetowe z asortymentem rolniczym pozwalają użytkownikowi się dłużej zastanowić, nie trzeba od razu dokonywać zakupu, można codziennie oglądać asortyment, przyzwalając sobie tym samym na roztropną decyzję. Klient może się lepiej zorientować w jakości, cenach czy ogólnych możliwościach. Po podjęciu decyzji nie trzeba się nigdzie wybierać, kupujemy ekspresowo, wybieramy formę dostawy i płatności, zostaje nam czekać na przesyłkę.

W przypadku części do maszyn rolniczych jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę funkcje, jakie pełnią traktory, ciągniki czy pługi. Klient ma zawsze prawo do zwrotu towaru, wszystkie sklepy zawierają regulamin, a ich obsługa jest bardzo intuicyjna.

Co warto wiedzieć w wyborze części do maszyny rolniczej

Profesjonalni mechanicy przestrzegają rolników, aby nie kupowali używanych części do maszyn rolniczych. Ponieważ jest to tylko pozorna oszczędność, o czym klient dowie się w niedługim czasie. Nie wiadomo, przez jak długi okres używana część była eksploatowana przez poprzedniego rolnika i dlaczego się jej pozbył.

Ceny takich części są o wiele niższe, ale niosą one wielkie ryzyko. Część taka będzie wymagała w krótkim czasie ponownej wymiany, a to znowu naraża gospodarstwo na koszty oraz stratę czasu.

Niektóre oryginalne części są kosztowne, ale warto się zastanowić, czy to nie będzie korzystniejszy dla gospodarstwa wybór. Jeśli bardzo zależny nam na oszczędności, to lepiej zdecydować się na zamiennik oryginału zamiast na podzespół oryginalny używany. Warto skorzystać na przykład z oferty sklepu internetowego Dojczfar, który posiada szeroki wybór części zamiennych m.in. do ciągników rolniczych i traktorów.