Nieważne w jakiej branży działamy – bezpieczeństwo jest jedną z najistotniejszych kwestii. Zabezpieczenie biur czy innych obiektów jest bardzo ważne.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ustalanie protokołów blokowania lokalu poza godzinami pracy, czy ochronę cennego sprzętu i zasobów, wybór odpowiednich systemów zabezpieczeń jest kluczowe. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zamki szyfrowe, które możemy otworzyć bez klucza.

Zamki szyfrowe – zalety

Każdy, kto kiedykolwiek zgubił klucz, od razu zrozumie jedną z kluczowych wad zamków obsługiwanych kluczem. Konieczność noszenia osobnego elementu do obsługi zamka natychmiast wprowadza złożoność i ryzyko – zgub klucz, a będziesz musiał zmagać się z czasem i kosztem usunięcia i wymiany całego zamka.

Pamiętajmy też, że bardzo często nie mówimy o jednym kluczu, a o wielu, przeznaczonych do różnych drzwi lub szafek. Nawet jeżeli nie zgubimy żadnego z nich, noszenie całego pęku kluczy jest niewygodne. Musimy w takich przypadkach zadbać o odpowiednie oznaczenie każdego z nich kolorami lub cyframi, aby pamiętać, który klucz jest do czego.

W przypadku zamków szyfrowych istnieje oczywiście ryzyko zapomnienia kodu. Ale wielu doświadczonych profesjonalistów podkreśla, że komfort niemartwienia się o klucze wynagradza wszystko.

Zamek szyfrowy

Zamki szyfrowe – wyższy poziom bezpieczeństwa

Czy wiesz, że dziurka od klucza to słabość każdego zamka? Daje możliwość pokonania mechanizmu każdemu włamywaczowi. Można przez nie włożyć wytrych i manipulować mechanizmem, lub wykorzystać siłę, by otworzyć zamek.

Zamki szyfrowe są zaplombowanymi jednostkami i coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w automatyce hotelowej. Oczywiście każdy zamek jest narażony na otwarcie przy użyciu siły, ale modele szyfrowe nie pozwalają włamywaczom uzyskać bezpośredniego dostępu do mechanizmu wewnętrznego. Jednocześnie złamanie kodu wewnętrznego jest bardzo trudnym, czasochłonnym i żmudnym procesem.

Często możemy spotkać się z sytuacjami, kiedy ktoś gubi klucz. Jeżeli jest on przyczepiony do smyczy z logotypem firmy, to łatwy łup dla złodziei. Jeżeli ktoś będzie chciał okraść naszą firmę to w łatwy sposób może nam wyciągnąć klucze z kieszeni. Pozyskanie kodu jest znacznie trudniejsze – musimy go komuś podać.

Trwałość zamków szyfrowych

Najwrażliwszą częścią każdego zamka jest mechanizm wewnętrzny. W standardowych modelach dziurka od klucza pozwala, żeby do mechanizmu dostęp miały ciała obce i ułatwia wnikanie wilgoci. Może to prowadzić do pogorszenia działania całego mechanizmu, doprowadzić do jego korozji lub, poprzez zamarzanie i rozmarzanie, doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu.

systemy alarmowe online

Same klucze są narzędziami ściernymi, które w końcu zużyją mechanizm blokujący. Tak właśnie dzieje się w przypadkach, kiedy musimy kręcić kluczem, aby otworzyć dane drzwi.

Zamki szyfrowe, dzięki temu, że są zaplombowanymi mechanizmami, są znacznie mniej narażone na uszkodzenia spowodowane przez czynniki środowiskowe. Zużywają się znacznie wolniej i mogą nam służyć przez dłuższy czas.

Gdzie kupić zamek szyfrowy?

Pamiętajmy, aby zawsze kupować zamki na kod ze sprawdzonych firm jak Ihbms.pl. Obecnie na rynku możemy wybierać spośród bardzo różnych modeli, które są wyposażone w wiele dodatkowych funkcjonalności. Możemy zdecydować się na zamki z czytnikami breloków czy kart elektrycznych. Mamy też możliwość na decydowanie, czy interesuje nas model na baterie, czy podłączony do sieci. Możliwości jest naprawdę wiele.

Pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę na takie parametry jak, chociażby szczelność obudowy. Na zewnątrz najlepiej sprawdzą się modele z tą hermetyczną, dzięki czemu będą odporne na działanie czynników atmosferycznych.