Zamienniki perfum mają ten sam zapach, co oryginalne perfumy, jednak wyróżniają się dość niską ceną i opakowaniem nie-firmowym. Często bowiem flakony te mają jedynie znaczek firmy, która produkuje te perfumy, nie jest jednak zaznaczone na flakonie, od jakiego producenta pochodzi zapach.

Zamienniki perfum to nie podróbki

Zamienniki perfum dość często mylone są z podróbkami – niesłusznie. Warto wiedzieć, że zamienniki mają identyczny zapach co oryginały. Ponieważ nie przechodzą procesu promocji marki itd., kupując je nie musimy płacić ogromnej marży. Z tego powodu cena perfum, które są zamiennikami jest o wiele niższa. Na całym świecie funkcjonują firmy produkujące zamienniki perfum. Jest to popularna opcja na zdobycie pięknego i trwałego zapachu w naprawdę dobrej cenie. Zamienniki bowiem nie stanowią podrobionego materiału, nie są sprzedawane jako oryginały z podrobionym składem – a to zupełnie inne zjawisko.

Każdy z nas ma przynajmniej jeden flakon dobrych perfum. Wiele osób decyduje się na zakup paru różnych zapachów. Perfumy są znane od wieków, więc nic dziwnego. Obecnie możemy skorzystać z usług osób pośredniczących między firmą a klientem – są to konsultanci. Dzięki nim zdobycie perfum nie będzie trudne. Zapewne wielu naszych znajomych może zaoferować nam szeroki wybór wielu zapachów. Możemy więc zakupić katalogi, w których wyszczególnione są znane marki i wybrać odpowiadające nam zapachy. Konsultanci dostają specjalnie zapakowane próbki perfum, dzięki którym łatwiej będzie nam się zdecydować na wybór konkretnego zapachu. Można także skorzystać ze sklepów internetowych, w których można wybrać zamienniki perfum inspirowane naszym ulubionym zapachem produkowanym przez znany dom mody czy projektantów lub gwiazdy ekranu.najlepsze odpowiedniki perfum

Czy są jakościowo gorsze od oryginalnych?

Istnieje mit, który mówi o tym, jakoby zamienniki perfum miałyby być gorszej jakości niż oryginalne perfumy. Jest to oczywiście nieprawda – zamienniki bowiem są pozyskiwane od samego producenta. Nie są więc one podróbkami. Nie mają one jedynie oryginalnego opakowania, jakie możemy dostać w sklepie. Zapach zamienników jest tak samo intensywny jak zapach oryginalnych perfum. Dlatego też warto samemu sprawdzić, na czym polega różnica, by nie ulec plotkom. Dodatkowo, korzystając z usług firmy produkującej zamienniki perfum, możemy dużo zaoszczędzić. Najczęściej bowiem w cenę oryginalnych perfum wlicza się marża narzucona przez fabrykę oraz firmę zajmującą się sprzedażą oryginałów.

Poza wyglądem opakowania i ewentualnym kształtem flakonika, między oryginałami a zamiennikami praktycznie nie ma żadnej różnicy. Intensywność i trwałość zapachu jest taka sama, zatem warto jest zdecydować się właśnie na zamiennik perfum. Jest on tańszy, co pozwoli nam sporo zaoszczędzić nie płacąc za oryginalne opakowanie i znaczek firmy. Dla wielu osób może być to znacząca różnica, jeżeli chodzi o cenę. Warto więc zastanowić się, który rodzaj perfum wybrać i który bardziej nam się opłaci.