Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że pieprz to tak naprawdę jedna z najpopularniejszych przypraw. Jeśli chodzi o rodzaje pieprzy to wyróżniamy pieprz czarny jak i także pieprz biały.

Co magicznego w pieprzu wspomaga proces odchudzania?

Jednak w przepisach uważanych za bardziej wyrafinowane znajdziemy także zarówno pieprz różowy, a nawet pieprz zielony. Bardzo pikantnym pewnego rodzaju pierwiastkiem jest alkaloid piperyna. Najnowsze badania dowodzą jednak także na to, że pieprz nie tylko odpowiada za smak przygotowanych przez nas potrawy. Co ciekawe pieprz pewnego rodzaju może nam pomóc nawet także w odchudzaniu.

Głównym pewnego rodzaju alkaloidem w niej obecnych jest ten odpowiedzialny za niezwykle ostry, smak piekący jak i kichanie nasze jest piperyna. Tak naprawdę alkaloid ten pobudza wszelkie nasze zakończenia czuciowe znajdujące się w przewodzie pokarmowym.

Dzięki temu jest wzmagane wydzielanie soku żołądkowego jak i także polepsza i to znacznie nasze trawienie. Jednak są jednak tylko i wyłącznie podstawowe oraz jedne z najbardziej znanych właściwości właśnie piperyny.

Także oprócz tego bada się ją właśnie pod kątem działania przeciwutleniającego, antybakteryjnego, przeciwzapalnego jak i także wpływu na stężenie hormonów tarczycowych we krwi jak i stężenie samej glukozy. Preparaty z piperyną istotnie bardzo zwiększa wchłanianie się witamin z grupy B, selenu, koenzymu Q10 jak i także beta-karotenu.

Dlatego też bywa ona składnikiem wszelkich preparatów witaminowych jak i także preparatów mineralnych w celu uzyskania ich znacznie lepszej przyswajalności. Niektóre z wprowadzonych badań sugerują wpływ piperyny na nasz nastrój oraz także na wszelkie zdolności poznawcze. Preparaty z piperyna wzmagają lipolizę. Lipoliza to w zasadzie nic innego jak proces rozkładu tłuszczowej tkanki. Proces ten odbywa się poprzez oddziaływanie na różnego rodzaju receptory tak zwane adrenergiczne, które są obecne na komórkach właśnie tej kanki, a te które jednocześnie stymulują rozwój mięśniowej tkanki.

Odchudzaj się z piperyną

Jest to oczywiście kolejny i to bardzo mocno do nas przemawiającym argumentem z częstym dodawaniem pieprzu do przygotowywanych przez na potraw czy też dań. W zasadzie to pieprz sprawdzi się nawet we wszelkich sokach warzywnych. Jednak zdecydowanie muszą być ostrożne osoby z bardzo wrażliwym pokarmowym układem. To właśnie potrawy należące do ostrych mogą wzmagać u nas duże i to bardzo podrażnienie. To właśnie piperyna stała się jednym z głównych składników szeregu całego suplementu diety, które za zadanie mają wspieranie procesu odchudzania oczywiście w spalaniu tłuszczu jak i także w budowaniu muskulatury.

Oczywiście musimy pamiętać, że sama piperyna jak i także preparaty z piperyną na niewiele się zdadzą gdy nie połączymy ich stosowania z odpowiednią dierą jak i także ze wzmożoną w pewnym stopniu aktywnością. Gdy jednak wybieramy dla siebie odpowiedni środek, o takim właśnie składzie to musimy zwrócić uwagę na fakt, czy dany preparat zawiera standaryzowany wyciąg właśnie z owoców pieprzu.