Na całym świecie, wiele firm produkuje garnki. Zestawy zawierają najczęściej po 4 elementy, wraz z przykrywkami. Każdy zestaw, nawet należący do jednej firmy, jest zupełnie inny.

Garnki premium posiadają różne kształty, pojemności czy stylizacje. Najczęściej, jeśli chodzi o wygląd, nie wyróżniają się na tle innych garnków. Dużo jednak zależy od firmy. Garnki klasy premium są stworzone z najlepszego rodzaju stali oraz często posiadają dodatkową powłokę ochronną. W dzisiejszych czasach możemy zakupić praktycznie każdy typ garnków, jeśli chodzi o design.

Zestawy tworzone są nie tylko ze względu na przyciągnięcie klientów wyglądem, który najczęściej jest bardzo pomysłowy. Najczęściej garnki premium mają za zadanie przyciągnąć potencjalnych klientów poprzez zawarte w nich tworzywo. Obecnie, na rynku światowym możemy zakupić garnki mające różne rodzaje tworzyw, gdzie każde przyczynia się do pełnienia dodatkowej funkcji ochronnej. Warto znać rodzaje tworzyw, by móc wybrać najlepsze. Zestawy garnków Premium, mogą posiadać dodatkowe elementy, np. gumki chroniące przed przegrzewaniem się uchwytów. Ochronne gumki mieszczą się pomiędzy uchwytami a garnkiem, dzięki czemu możemy liczyć na odpowiednią ochronę.

 

Jakie tworzywo obecnie dominuje na rynku?

Dzięki firmom, które opatentowały niektóre tworzywa, możemy korzystać z garnków, które posiadają specjalne dodatkowe powłoki i zabezpieczenia.

Opracowane tworzywa oraz powłoki umożliwiają korzystanie z garnków w sposób bezpieczny i sprawny. Przede wszystkim, na rynku dominuje tworzywo zwane Cromarganem (18/10) lub Silarganem. Warto jest wiedzieć, że tworzywa te opracowała i opatentowała niemiecka firma WMF.

Wiele firm korzysta z tej technologii i używa jej do produkowania własnych garnków. Cromargan, najbardziej popularny pozwala na zachowanie połysku garnków dzięki chromowi. Dodatkowo, nikiel odpowiada za odporność na wszelkie kwasy. Stosowanie takiego zabezpieczenia, pozwala wielu osobom na przygotowywanie potraw w sposób bezpieczny.

 

Gdzie je najlepiej zakupić?

Wiele jest sklepów lepszych, firmowych w których będziemy mogli zakupić garnki lepszej klasy. Taką możliwość możemy również zyskać w Internecie. Warto wiedzieć, gdzie szukać lepszej klasy garnków – pozwoli nam to zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwania. Dodatkowo, warto szukać sklepów w naszym mieście, w których moglibyśmy zakupić garnki premium.

Ze względu na dość wysoką cenę oraz klasę, do jakiej zaliczają się produkty Premium, będziemy mogli zakupić je w najlepszych sklepach lub w tych firmowych. Często dość duży wybór możemy spotkać w sklepach internetowych. Garnki klasy premium produkowane są przez niejedną firmę. Warto wiedzieć, że dostępne są różne linie garnków, zarówno w Internecie jak i w sklepach stacjonarnych.

garnki kuchenne

Najważniejsze przeciwwskazania

Wiele jest czynności, które należy zaniechać przed zakupieniem nowego zestawu garnków. Przykładowo, za wszelką cenę należy unikać stosowania sztućców stalowych lub metalowych w momencie gotowania. Sztućce takie mogą zarysować nam powierzchnię garnków, nawet tych najlepszych. Powłoka ochronna, którą najczęściej zawierają garnki, służy przede wszystkim do ich ochrony, jednak niejednokrotne nieprzestrzeganie zasad użytkowania może prowadzić do uszkodzenia garnków.

Ważne jest również mycie garnków od razu po zakończeniu gotowania. Żywność, która przywrze do powierzchni garnka, może zostawić plamy trudne do usunięcia. Kolejnym przeciwwskazaniem jest dosypywanie soli do zimnej wody. Dopiero w momencie wrzenia wody, możemy odsypać do niej sól. Inaczej przyczynimy się do uszkodzenia powierzchni garnka. Istotne jest również dopasowanie garnka do konkretnego typu kuchenki.