Poduszki antyalergiczne, wbrew temu, co nazwa wskazuje, nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla alergików. Tak naprawdę może korzystać z nich każdy. I szczerze mówiąc, warto to robić, gdyż dzięki swoim właściwościom ten rodzaj poduszek spełnia niemal wszelkie warunki ku temu, by zapewnić ich użytkownikom jak najbardziej zdrowy i komfortowy sen.

Poduszka antyalergiczna to idealne rozwiązanie oczywiście dla alergików, lecz też dla astmatyków, osób borykających się z wrażliwą skórą, atopowym zapaleniem skóry lub nawet dla tych, którzy zmagają się z bólem szyi, spowodowanym doborem nieodpowiedniej poduszki. Zatem, wszechstronność poduszek antyalergicznych powinna zachęcić do zakupu praktycznie każdego. Poniżej więcej informacji o ich zaletach.

Poduszka antyalergiczna –  zalety

  • Odpowiedni poziom higieny. Poduszki antyalergiczne w swojej strukturze zawierają kanaliki odpowiedzialne m.in. za odprowadzanie nadmiaru wilgoci, co utrudnia rozwijanie się w niej roztoczy.
  • Jeśli mamy do czynienia z poduszką wypełnioną silikonem. Właśnie ten rodzaj wypełnienia zapewnia świetne dopasowanie się do naszego kształtu ciała, co pomaga w uwolnieniu się od bolących mięśni szyjnych.
  • Poduszka antyalergiczna musi nadawać się do prania co najmniej w 60st. Wszędzie znajdziemy informacje o tym, ze jest to temperatura minimalna, która pozwoli wybić wszystkie istniejące w niej roztocza.
  • Wypełnienie takiej poduszki nie może być pochodzenia naturalnego. Niestety. Puch, pierze, wełna są wykluczone. Na sztuczne materiały wątpliwej jakości oraz niewiadomego pochodzenia też lepiej uważać. Takiego rodzaju wypełnienie zamiast pomóc, może jedynie zaszkodzić. duże poduszki antyalergiczne
  • Najlepsze materiały do wyprodukowania poduszki antyalergicznej? Jeśli chodzi o wypełnienie, dobrze jest wybrać poduszki z silikonu.
  • Dobra poduszka to certyfikowana poduszka. Nadanie poduszce certyfikatu zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, gdyż jest to dowód, że przeszła ona kontrolę jakości i nie stwarza zagrożenia dla zdrowia.
  • Przy zakupie poduszki należy pamiętać o tym, że posiadanie jej nie zapewnia całkowitej eliminacji szkodliwych roztoczy. Ona pomaga w niwelowaniu ich ilości oraz zapobiega rozwojowi kolejnych, lecz nie zmieni faktu, że jesteśmy nimi otoczeni ze wszystkich stron. Dlatego nie warto zaniedbywać pielęgnacji poduszek i prać je regularnie, według zaleceń producenta. Powinny pamiętać o tym szczególnie osoby z tendencją do nadmiernego pocenia się.

poduszka silikonowa

Gdzie kupić dobrą poduszkę antyalergiczną?

Jednym ze sprawdzonych i polecanych miejsc jest producent poduszek i kołder Kaczan, który zapewnia dobór bezpiecznych poduszek antyalergicznych dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Oprócz poduszek znajdziemy tu także kołdry, koce, prześcieradła, materace oraz inne produkty. Wszystkie udostępniane wyroby posiadają odpowiednie certyfikaty oraz gwarantują komfortowy i zdrowy sen.