Wysoki przebieg auta nie musi mieć odzwierciedlania w jego wnętrzu. Zatroszcz się o tapicerkę w swoim samochodzie, by każda przejażdżka cieszyła jeszcze bardziej, a ewentualna sprzedaż przebiegała zgodnie z planem!

Dlaczego warto wymienić tapicerkę samochodową?

Odświeżony design, podwyższona wartość samochodu podczas sprzedaży, a także zwiększony komfort jazdy do tylko niektóre z zalet nowej tapicerki. 

Metamorfoza ukochanego pojazdu to czysta przyjemność, jednak warto zadbać, by użyte do niej materiały wykazywały się wyłącznie najwyższą jakością.

Kiedy wymienić tapicerkę samochodową? 

Tapicerka, jak i pozostałe komponenty pojazdu, ma określoną żywotność. Uzależniona jest od materiału wykonania, jakości przeprowadzonej usługi, a także sposobu użytkowania.

Warto wymienić obicie w samochodzie szczególnie wtedy, gdy walory wizualne, zapachowe, jak i higieniczne lata świetności mają już za sobą, a uszkodzenia mechaniczne zauważalne są gołym okiem.

Co negatywnie wpływa na tapicerkę samochodową?

  • Palenie wyrobów tytoniowych wewnątrz pojazdu, skutkujące wchłonięciem się nieprzyjemnego zapachu w głąb tapicerki,
  • spożywanie posiłków, przyczyniających się do powstawania trwałych plam,
  • przewożenie zwierząt bez dostosowanych transporterów,
  • umieszczanie ciężkich elementów oraz tych o chropowatych fakturach,
  • niskiej jakości materiały, przyspieszające proces zużycia.

Jaki jest przybliżony koszt wymiany tapicerki?

W największej ilości przypadków każda wycena przeprowadzana jest indywidualnie.

Koszt zależy nie tylko od parametrów technicznych, takich jak rodzaj i wielkość powierzchni, jaką chcielibyśmy pokryć (dla przykładu obicie fotela to koszt ok. 600 zł, a kanapa – ok. 900 zł. 

Istotnymi aspektami są też: wielkość miasta, w jakim dokonujemy metamorfozy oraz jakość materiałów, na które się decydujemy.

tapicerka samochodowa

Jak czyścić tapicerkę?

Poza usługą profesjonalnego czyszczenia, przydatną w skrajnych przypadkach, o tapicerkę możemy dbać poprzez stosowanie odpowiednich i dopasowanych do materiałów wykonania kosmetyków. Kupimy je zarówno w supermarkecie, na stacji benzynowej, jak i u autoryzowanych pośredników poprzez platformy sprzedażowe.

Najczęstsze materiały wykonania tapicerki samochodowej

Skóra –  umożliwia łatwe i dokładne czyszczenie nawet przez niewtajemniczonych. W zimę kumuluje chłód, za to latem zdecydowanie podkręca temperaturę. Dzięki odpornym właściwością wymienimy ją rzadziej, ale koszt usługi będzie droższy.

Alcantara – złoty środek i doskonały balans między przykuwającym oko designem, niezwykłym komfortem użytkowania i wysoką funkcjonalnością. 

Materiał tapicerski – sprawdzi się podczas wszystkich pór roku, jednak szybko się brudzi i nie jest łatwy w czyszczeniu. Faktura mocniej pochłaniająca bród sprawia, ze nie wszystkich zanieczyszczeń będziemy w stanie się pozbyć. Przez to niestety wymienimy ją szybciej.

Jak spersonalizować tapicerkę?

To proste – metodą ultradźwiękowego pikowania! Szeroka gama dostępnych wzorów pomaga na indywidualne dopasowanie wzoru tapicerki samochodowej do potrzeb, preferencji i budżetu każdego Klienta. 

Serca, trapezy czy jodełki? Taki wybór to nie lada gratka dla każdego, kto ceni sobie wnętrze swojego samochodu – bez względu na płeć czy wiek.