Szlafrok jest elementem wyposażenia garderoby każdej kobiety. Znaczna większość z nas zaopatruje się w popularne szlafroki frotte.

Z bawełnianej ‘frotki’ produkowane są szlafroki o rozmaitych rozmiarach, kolorach, fasonach i motywach. Poszczególne modele mogą być wiązane, inne może podtrzymywać gumka nad biustem. Zwróćmy jednak uwagę na nieco mniej popularne szlafroki z satyny.

Satyna to charakterystyczny materiał, którego głównymi cechami są: połysk, miękkość i luksusowy wygląd. Ubrania, pościel lub inne elementy wykonane z satyny, wprowadzają do naszego domu lub garderoby oryginalny i niepowtarzalny styl.

Kiedy warto kupić szlafrok satynowy?

Funkcje, jakie pełnią szlafroki, mogą się bardzo od siebie różnić, jeśli weźmiemy pod uwagę materiał z jakiego zostały wykonane. Przeciętny i najczęściej kupowany szlafrok bawełniany lub frotte, ma przede wszystkim za zadanie ogrzania nas po kąpieli. Bardzo często, po kąpieli zamiast wycierać się ręcznikiem, ubieramy szlafrok, którego materiał chłonie wodę.

Wykonany z satyny szlafrok ma głównie funkcję ozdobną. Sam materiał prezentuje się bardzo elegancko, dlatego warto kupić szlafrok satynowy na przykład na dłuższy wyjazd we dwoje. Dodatkowo, szlafrok satynowy sprawdzi się również podczas nocowania u kogoś. Delikatny i elegancki szlafrok jest przyjazny w dotyku i po prostu ładny, dlatego wiele kobiet jest skłonna kupić go do noszenia na co dzień.

Przykładowy model szlafroka satynowego ze sklepu internetowego Rafjolka.

Szlafrok z satyny a szlafrok bawełniany

Wielu znawców mody mogłoby ocenić szlafrok z satyny jako niepraktyczny. Jednak niech nie zmyla nas delikatny i elegancki wygląd. Satyna jest materiałem trwałym i wytrzymałym. W porównaniu ze szlafrokami bawełnianymi, modele satynowe mogą wyglądać na bardziej podatne na zniszczenia. Co prawda, satyna jest cieńsza, jednak nie tak łatwo jest ją rozciągnąć lub porwać.

To samo tyczy się prania. Wybierając odpowiednie programy dla tworzyw syntetycznych oraz odpowiednią chemię do prania, możemy utrzymać atrakcyjny wygląd szlafroków z satyny przez bardzo długi czas. Wszelkie plamy, zabrudzenia lub efekt długiego noszenia można bardzo szybko sprać bez uszkadzania materiału wysokimi temperaturami lub agresywnymi proszkami/ płynami do prania.

Jakie są rodzaje szlafroków satynowych?

Satynowe szlafroki dostępne są w wielu kolorach, mogą być pokryte konkretnym wzorem lub motywem. Wiele modeli posiada dodatkowe elementy w postaci wstawek koronkowych, sznureczków do wiązania i innych. Niektóre modele mogą być seksowne, przezroczyste i idealne na noc poślubną lub rocznicę. Zazwyczaj, szlafroki satynowe są krótkie, najwyżej do połowy ud, jednak występują modele stonowane, zabudowane i delikatne, które sięgają do połowy łydek lub niżej.

Warto kupić na próbę chociaż jeden szlafrok z wysokiej jakości satyny, by sprawdzić czy materiał jest wygodny i praktyczny. Szlafrok z satyny możemy nosić zamiennie z bawełnianym, ze względu na różne funkcje, jakie można im przypisać.