MSI GE70 0NC-077XPL

To komputer ze specjalnej serii stworzonej dla graczy przez firmę MSI. Ten opisywany w tym artykule został wyposażony w matowy ekran o przekątnej 17.3” cala pracujący w rozdzielczości 1600×900. Jest to dobra rozdzielczość, co prawda nie full HD 1920×1080, jednak ostrość jest całkiem niezła, a cena urządzenia zdecydowanie niższa.

WybierWybierz nowego laptopa nowego laptopa

Jednostka centralna, którą zdecydowano się zastosować, to Core i 3210M z zegarem 2.5 GHz. Jest to procesor, który podoła większość stawianych mu zadań. Ilość pamięci RAM wynosi 8 GB i zdecydowanie nam się przyda, ponieważ system operacyjny Windows 7 zjada 2 GB, więc pozostaje nam aż 6 GB na potrzeby działania gier i aplikacji. Model karty graficznej, który zdecydowano się zastosować to 650M z serii GT firmy nVidia. To co przede wszystkim odróżnia tą kartę od innych modeli to taktowanie rdzenia utrzymujące się na poziomie od 745 MHz do 850 MHz oraz 2 GB pamięci własnej.

MSI GX60 1AC (049XPL)

To stworzony z myślą o mobilnych graczach zestaw z matrycą w pełnej rozdzielczości full HD czyli 1920×1080, którą to zmieszczono zaledwie na 15.6” calach. Wewnątrz komputera znalazło się 16 GB RAM oraz karta graficzna AMD Radeon HD 7970M. Oparcie całości laptopa o architekturę firmy AMD było świetnym posunięciem firmy MSI i pozwoliło na osiągnięcie wysokiej wydajności i świetnej wymiany ciepła. Opisywany model karty graficznej został wyposażony w magistralę o przepustowości aż 256 bitów. Pozwala to na osiągnięcie nie tylko wysokiej jakości obrazu, ale również świetnej jego płynności. Karta posiada pamięć własną, a zegar rdzenia wynosi 850 MHz. Jest to nowa architektura z połowy 2012 roku. Patrząc na jej parametry, nie można mieć chyba wątpliwości co do jej wydajności. Warto dodać, że jej chłodzenie również jest naprawdę imponujące jak na tak niewielką i wydajną konstrukcję. Z zewnątrz MSI GX60 nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Laptop

Twój laptop jest za słaby lub uszkodzony? Zgłoś się do serwisu komputerów Nano-Serwis we Wrocławiu!

MSI GE70 0NC (076XPL)

To kolejny, prezentowany przez nasz portal model firmy MSI. Opisywana tutaj konfiguracja przeznaczona jest głównie dla wymagających osób, którzy zamierzają wykorzystać jego moc podczas pracy z grafiką, aplikacjami wymagającymi dużych mocy obliczeniowych czy do gier. Jednostka centralna opisywanej konfiguracji to Core i7 3610QM z taktowaniem zegara 2.3 GHz, które w trybie Max Turbo Frequency (wzmożonej, intensywnej pracy) wzrośnie do 3.3 GHz. Jest to 4-rdzeniowy procesor z prawdziwego zdarzenia posiadający 6 MB Intel® Smart Cache. Druga bardzo istotna kwestia to matryca, która działa w rozdzielczości 1920×1080 oferując tym samym naprawdę dużo przestrzeni roboczej. Ponieważ model został stworzony z myślą o graczach posiada dodatkowo oznakowane przyciski WSAD oraz dotykowe i dobrze prezentujące się przyciski stworzone specjalnie z myślą obsługi multimediów. Jeżeli mieliśmy dotąd notebooka i zastawiamy się nad zakupem tego modelu MSI, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na umiejscowienie gniazd, jest ono trochę niestandardowe, jednak równie użyteczne co zwykłe.