Gry na konsole zdobywają coraz to większą popularność. Nic dziwnego. W dobie nowoczesnych technologii, kiedy grać możemy równie na telefonie, konsoli czy komputerze — rozrywka ta rośnie w siłę. Dziś grają zarówno dzieci szkolne, młodzież, jak i osoby dorosłe. Przykrą wiadomością jest jednak fakt, że wbrew pozorom nie jest to wcale tanie hobby. Istnieją jednak sposoby na obniżenie kosztów. Jakie?

Używane gry i różne opinie na ich temat

Używane gry, to temat na który każdy ma inne zdanie. Niektórzy gracze uważają, że jeśli kupują kolejny produkt powinien być on nowy, opakowany w folię i oryginalnie zapakowany. Inni stawiają natomiast na tak zwane używki. Brak folii im nie przeszkadza, a niższa cena tym bardziej zachęca do zakupu.

Jeśli chodzi o samych producentów, dla nich tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Istotny jest fakt, że wiele osób chce poznać ich grę, zaangażować się i odkrywać kolejne jej wątki. Problem widzą jednak prawdziwi giganci rynku. Duże firmy wolą, gdy gracze kupują nowe płyty, bo co oczywiste — podbija im to w znaczny sposób zyski.

Używane czy nowe gry?

Nie bacząc na estetyczne względy można rzec, że lepszym rozwiązaniem ( szczególnie w przypadku nałogowych graczy) są jednak płyty używane. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że dla wielu jest to jedyna szansa na grę. Konsole takie, jak PS4 czy xbox ONE nie są tanimi urządzeniami, a gry które na nich działają to w większości produkty rzędu 200 złotych. I chodzi tu o jedną, pojedynczą grę. A bywa, że najnowsze tytuły przekraczają i tą kwotę. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób zwyczajnie nie stać na to, aby systematycznie kupować coraz to nowe wersje gier lub kolejne ciekawe wydania.

Po drugie, używane gry praktycznie niczym nie różnią się od tych nowych. Jedyne na co możemy zwrócić uwagę przy ich zakupie, to brak folii. Bywa, że czasem wykorzystany został również kod DLC. Z reguły jednak, jeśli ktoś ma w zamiarze sprzedać w późniejszym czasie swoje gry, dba o nie i stara się, by nie nosiły śladów użytkowania.

Co więcej, większość nałogowych graczy to osoby, którym prawdziwą przyjemność sprawia poznawanie fabuły i  angażowanie się w historię swoich bohaterów. Dzięki większej ilości gier mogą robić to w odniesieniu do wielu postaci. Poza tym, używana gra to także mniejszy zawód. Zdarza się przecież, że skuszeni wszechobecną reklamą jakiegoś produktu, idziemy do sklepu i naprędce go kupujemy. W domu okazuje się natomiast, że zupełnie nie jest on w naszym guście. Przy wydaniu o wiele niższej kwoty, niż byłoby to w przypadku kupienia nowej gry – zawód i rozczarowanie są jednak mniejsze.

Gry na konsole Wrocław

Prosta wymiana i kupno

Przy zakupie bądź wymianie ważne jest również to, że zazwyczaj proces ten jest prosty i bezpieczny. Zarówno nowe gry xbox ONE w okazyjnych cenach, jak i gry na PS4 używane kupić możemy na przykład w Internecie. W sklepie  grajtanio.pl znajdziemy szeroki wybór takiego asortymentu. Gdy wolimy produkt dotknąć i zobaczyć na własne oczy, stoiska wspomnianego sklepu z grami znajdziemy między innymi w Brzegu, Opolu, Bielanach Wrocławskich, Jeleniej Górze czy Kłodzku.