Piasek to wyjątkowy rodzaj luźnej skały osadowej, który posiada bardzo szerokie zastosowanie. Na świecie występują różne rodzaje, które mają odmienne właściwości oraz skład. Obecnie piasek wykorzystywany jest w budownictwie, do produkcji szkła, w przemyśle różnego rodzaju oraz podczas wykańczania wnętrz w postaci trójwymiarowych dekoracji z piasku. Jak się je wykonuje i dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością? Jakie są ich właściwości i czy warto zainwestować w tego typu ozdoby do swojego domu lub mieszkania?

Oryginalne ozdoby ścienne idealne do każdego wnętrza

Wykończenie wnętrza domu lub mieszkania to niezwykle ważny etap urządzania swoich własnych czterech kątów. To od tego, w jaki sposób zostaną zaaranżowane poszczególne pomieszczenia, zależy ogólny charakter lokum. Dlatego warto się do tego etapu dobrze przygotować i odpowiednio przyłożyć. Poza doborem kolorystyki oraz wybraniem odpowiednim mebli niezwykle istotne jest dopasowanie wszelkich elementów wykończeniowych, takich jak na przykład listwy przypodłogowe, drzwi wewnętrzne i framugi oraz oczywiście wszelkie elementy dekoracyjne. To one są swego rodzaju kropką nad “i” stanowiąc dopełnienie całości. Bez nich trudno o idealnie wykończone i dopracowane wnętrze, które będzie posiadało swój własny, określony charakter. Jedną z popularniejszych form dekorowania wnętrz obecnie są oryginalne, trójwymiarowe dekoracje z piasku. Dostępne są one w wielu kształtach, rozmiarach, formach oraz kolorach, co znacznie ułatwia ich idealne dopasowanie do każdego wnętrza.

dekory 3d

źródło: polystone.pl

Dekoracje z piasku mogą wydawać się pozornie nietrwałe. W końcu piasek jest skałą sypką, o luźnej konstrukcji. Jednak dzięki profesjonalnym metodom łączeni piasku oraz formowania z niego rozmaitych kształtów, trójwymiarowe dekoracje z tego materiału są niezwykle trwałe i solidne. Dodatkowo prezentują się bardzo designersko i oryginalne, dzięki czemu nadają każdemu pomieszczeniu bardzo ciekawego charakteru. Doskonale wpisują się we wnętrza w stylu nowoczesnym, a także te zdecydowanie bardziej klasyczne. Mogą współgrać ze stylistyką glamour oraz hotelową, a także z minimalizmem w modernistycznym wydaniu czy ze stylem loftowym. Możliwości jest wiele, a wszystko to dzięki ogromnemu wyborowi piaskowych ozdób na ścianę oraz do ustawienia na półkach lub regałach.

Zadbaj o wyjątkowy styl swojego domu

Urządzając wnętrze domu lub mieszkania, warto dobrze zastanowić się nad stylem, jaki ma w nim panować przed rozpoczęciem urządzania i zaplanować sobie odpowiednie działania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ całość powinna być spójna i dopasowana nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także właśnie w kwestii stylu. W przeciwnym razie pomieszczenia mogą sprawiać wrażenie niewykończonych lub zabałaganionych, a nawet nieestetycznych ze względu na zbyt dużą różnorodność i brak konsekwencji. Gdy już zaplanujesz odpowiednie ustawienie mebli oraz wybierzesz przedmioty o podobnym designie, należy zadbać o dopasowanie dodatków, które podkreślą wybrany styl pomieszczenia lub umożliwią jego delikatne przełamanie bądź ożywienie.

salon
Ozdoby z piasku doskonale sprawdzają się w przedpokoju, salonie lub sypialni czy jadalni. Świetnie będą wyglądały w zestawieniu z meblami o prostych formach i w stonowanych kolorach, ale mogą stanowić doskonałe tło i podkreślenie również bardziej odważnych lub klasycznych stylizacji salonu bądź innego pomieszczenia w domu. W szerokiej ofercie producentów trójwymiarowych dekoracji z piasku dostępne są między innymi specjalne płytki o różnych rozmiarach, z których można tworzyć wyjątkowe mozaiki na ścianach, a także ozdoby piaskowe w postaci oryginalnych napisów, figurek oraz brył, które doskonale będą wyglądać na stoliku nocnym obok łóżka, toaletce lub regale z książkami.